میزان مالیات خودروهای لوکس و نحوه محاسبه آن اعلام شد

از مدت ها پیش می دانستیم که قرار است از خودروهای لوکس مالیات گرفته شود و اکنون به نظر می رسد که این موضوع محقق شده است. مجلس شورای اسلامی بر اساس طرح مالیات بر عایدی سرمایه خواستار مالیات گرفتن از خودروهای لوکس با ارزش بیش از یک میلیارد تومان شده بود.

رییس سازمان امور مالیاتی کشور نحوه محاسبه مالیات خودروهای لوکس و میزان این مالیات را اعلام کرد.

از مدت ها پیش می دانستیم که قرار است از خودروهای لوکس مالیات گرفته شود و اکنون به نظر می رسد که این موضوع محقق شده است. مجلس شورای اسلامی بر اساس طرح مالیات بر عایدی سرمایه خواستار مالیات گرفتن از خودروهای لوکس با ارزش بیش از یک میلیارد تومان شده بود. اکنون رییس سازمان امور مالیاتی از شناسایی ۵۵۰ هزار خودروی لوکس در کشور خبر داده و قیمت مالیات های خودرو را اعلام کرده است.

بدین ترتیب نحوه محاسبه مالیات خودروهای لوکس بر اساس قیمت آن صورت گرفته و مسلماً هر چه قیمت خودرویی بیشتر باشد مالیات بیشتری نیز به آن تعلق می گیرد که رقمی خاص و از قبل تعیین شده است. بر اساس جدول اعلام شده از مالیات خودروهای لوکس، مالیات این خودروها از ۱۰ میلیون تومان تا بیش از ۳۲۰ میلیون تومان متغییر خواهد بود.

نحوه محاسبه مالیات خودروهای لوکس

داوود منظور رئیس سازمان امور مالیاتی درباره نحوه محاسبه مالیات خودروهای لوکس گفته است : ملاک اخذ مالیات از خودروهای لوکس قیمت این خودروهاست. افرادی که ارزش خودروی آنها بالای یک میلیارد تومان است باید نسبت به پرداخت مالیات خودروی در اختیار خود اقدام کنند.

وی در ادامه گفته است که بیش از ۵۵۰ هزار خودرو لوکس در کشور مشمول مالیات خودروهای لوکس در سال ۱۴۰۰ شده که باید ۶ هزار و ۶۰۰ میلیارد تومان مالیات را تا بهمن ماه پرداخت نمایند. وی گفته است که برای دارندگان خودروهای دارای ارزش بیش از یک میلیارد تومان، از جانب سازمان امور مالیاتی پیامک ارسال می شود. در صورت پرداخت نکردن مالیات، هنگام فروش و نقل انتقال خودرو باید این مالیات پرداخت شود.

 

مطالب مرتبط
ارسال یک پاسخ

نشانی رایانامه‌ی شما منتشر نخواهد شد.