آیا بیت‌کوین به کانال 25 هزار دلار سقوط می‌کند؟
قیمت لحظه‌ای و زنده بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال، امروز سه‌شنبه 5 بهمن 1400

43,897

کاهش ثابت در ارزش بیت‌کوین نشان‌دهنده یک فصل فروش جدی است که ارز دیجیتال را در معرض خطر قرار می‌دهد و اگر بیت‌کوین به الگوی نزولی خود ادامه دهد، احتمال اینکه زودتر از ژانویه به ۲۵هزار دلار آمریکا سقوط کند، بسیار زیاد است.

به گزارش راه فناوری به نقل از کریپتونیوز، بازار رمزارزهای پرمخاطره بسیار وحشتناک شده زیرا بیت‌کوین با شروع سال ۲۰۲۲ به پایین‌ترین سطح خود رسیده است. ارزش بیت‌کوین در حال حاضر کمتر از ۳۵هزار دلار و نشان‌دهنده یک صلیب مرگ (الگو در نمودار تکنیکال بیانگر حجم گسترده‌ای از فروش یا تقویت روند نزولی) است.

پیش از این، ارزش بیت‌کوین در جولای ۲۰۲۱ به زیر ۳۵هزار دلار کاهش یافت. با این حال، الگوی فعلی بیت‌کوین و کل بازار ارزهای دیجیتال نشان‌دهنده کاهش ارزش اضافی است زیرا متخصصان پیش‌بینی می‌کنند که بارگذاری‌ها به زودی باز می‌گردند.

بیت‌کوین، بزرگ‌ترین بازنده موجود کنونی بازار است و افراد انتظارات بیشتری از این رمزارز داشته‌اند و البته ازدست دادن ارزش بیت‌کوین تاثیر مستقیمی بر توکن‌های دیجیتال مختلف موجود در بازار دارد.

متخصصان اعلام کردند: بیت کوین ممکن است روند بهبود نداشته باشد زیرا هیچ سیگنال جهش مجدد از خود نشان نمی‌دهد.

برخی از مولفه‌های مهم در کاهش بیت‌کوین شامل هک صرافی کریپتودات کام، قوانین تشدیدکننده مقامات و بیماری کووید و تاثیر فدرال رزرو بوده است.

بیت‌کوین تا کنون بیش از ۴۵ درصد از ارزش خود را در چند ماه گذشته تغییر داده است زیرا در ماه نوامبر به بیش از حد معمول رسید و از آنجایی که بیت‌کوین مترادف با بازار ارزهای دیجیتال است، کاهش ارزش آن بر اکوسیستم دارایی دیجیتال آسیب وارد کرده است.


قیمت لحظه‌ای بیت کوین و سایر رمزارزها به همراه آخرین تغییرات آن‌ها را می‌توانید در جدول زیر به صورت زنده مشاهده کنید:

برای مشاهده‌ی جزییات بیش‌تر در مورد هر کدام از رمزارزها، روی نماد آن کلیک کنید.

# نامقیمتتغییر 24 ساعت تغییر 7 روز تغییر 30 روز تغییر 1 سال ارزش بازارحجم 24 ساعتنمودار قیمت (7 روز)

# نامقیمتتغییر 24 ساعت

 بیت‌کوین دوباره سقوط کرد! [4 بهمن 1400]

در یک ساعت گذشته بیت‌کوین محدوده حمایت ۳۵ هزار دلار را از دست داد و بعد از ریزش حدود ۶ درصدی در محدوده ۳۳ هزار دلار معامله می‌شود.

بیت کوین در چند روز گذشته از محدوده ۴۳ هزار دلار تا ۳۵ هزار دلار ریزش کرد و همه به حمایت ۳۵ هزار دلار امیدوار بودند اما نیم ساعت پیش این مقاومت هم از دست رفت و بیت‌کوین بعد از ریزش ۶ درصدی به ۳۳ هزار دلار رسید.

کارشناسان عقیده دارند اگر محدوده ۳۵ هزار دلار از دست برود احتمالا بیت‌کوین تا ۳۰ هزار دلار هم ریزش می‌کند.

اندیکاتور مکدی در نمودار ۴ ساعته بیت‌کوین سیگنال فروش صادر کرده و شاخص مقاومت نسبی هم روندی نزولی دارد.

به نظر می‌رسد عرضه در بازار رمزارزها به شدت زیاد است و احتمالا تقاضا در محدوده ۳۰ هزار دلار افزایش پیدا می‌کند.

ادوارد مویا، تحلیلگر ارشد بازار رمزارزها اعلام کرد پس از ایجاد حمام خون در بازار سهام، معامله‌گران رمزارزها پیش از جلسه سیاست‌گذاری هفته آینده فدرال‌ رزرو، به دنبال حذف خطر از پرتفوی خود هستند. در صورتی که محدوده ۳۴ هزار دلاری از دست برود، احتمالا هیچ حمایت دیگری تا سطح ۳۰ هزار دلار وجود نداشته باشد.»

با وجود ریزش امروز بازار رمزارزها دیگر روند صعودی بلندمدت بیت‌کوین تمام شده است و احتمالا بازار برای صعودی بعدی باید مدتی استراحت کند.

 

بیت کوین تب کرده است [یک‌شنبه 3 1400]

بیت‌کوین برای اولین بار از ۲۵ جولای برای چهارمین روز متوالی، به سطح زیر ۳۵ هزار دلار رسید و گفته میشود با نزدیک‌شدن به تصمیم سیاست ژانویه فدرال‌ رزرو به کانال زیر ۳۰۰۰۰ دلار نیز خواهد رسید.

بیت‌کوین و بازار گسترده‌تر ارزهای دیجیتال بار دیگر قرمزپوش شده است و سقوط آن به زیر ۳۴ هزار دلار می‌تواند باعث کاهش به زیر ۳۰ هزار دلار نیز شود.

ارزش بازار رمزارزها پس از ۲۰۰ میلیارد دلار کاهش در روز جمعه، ۸۵ میلیارد دلار دیگر کاهش یافت. ارزش کل بازار در نوامبر به ۳.۰۰۹ میلیارد افزایش یافت اما اکنون به پایین‌ترین سطح ماه جاری ۱.۵۱۴ میلیارد دلار رسید.

شاخص ترس و طمع بیت‌کوین در ۲۲ ژانویه ۱۳.۱۰۰ بود البته از شاخص ۱۰.۱۰۰ هشتم ژانویه بالاتر اما از بالاترین سطح ماه ژانویه که ۲۴.۱۰۰ بود، عقب‌نشینی کرده است. شاخص از ۲۰ ژانویه به‌طور قابل‌توجهی، روندی نزولی داشته است.

احساسات بازار نسبت به سیاست‌های پولی فدرال رزرو گفت‌وگوها و فعالیت‌های نظارتی، محرک‌های کلیدی هستند.

پس از اظهارنظر جنسلر، رئیس کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات‌متحده درباره افزایش بررسی بازار ارزهای دیجیتال، احتمالا فعالیت‌های نظارتی در ماه‌های آینده افزایش خواهد یافت همچنین، پیشنهاد بانک مرکزی روسیه برای ممنوعیت استخراج ارزهای دیجیتال و رمزارزها می‌تواند بازار را متلاطم کند.

مجموع ارزش بازار جهانی ارزهای دیجیتالی در حال حاضر ۱.۶۱ تریلیون دلار برآورد می‌شود که این رقم نسبت به روز قبل ۳.۷۰ درصد کمتر شده است.

در حال حاضر ۴۱.۱۸ درصد کل بازار ارزهای دیجیتالی در اختیار بیت کوین است. بیت کوین ۱۲ سال پیش توسط گروه گمنامی از معامله‌گران بر بستر بلاک‌چین ایجاد شد و از سال ۲۰۰۹ معاملات اولیه آن شکل گرفت.

حجم کل بازار ارزهای دیجیتال در ۲۴ ساعت گذشته ۱۲۸.۰۶ میلیارد دلار است که ۵.۶۶ درصد افزایش داشته است. حجم کل در امور مالی غیر متمرکز در حال حاضر ۱۹.۷۸ میلیارد دلار است که ۱۵.۴۵ درصد از کل حجم ۲۴ ساعته بازار ارزهای دیجیتال است. حجم تمام سکه‌های پایدار اکنون ۱۰۲.۵۷ میلیارد دلار است که ۸۰.۱۰ درصد از کل حجم ۲۴ ساعته بازار ارزهای دیجیتال است.

 

روز سیاه بیت‌کوین؛ سقوط به زیر 36 هزار دلار [شنبه 2 بهمن 1400]

یک کارشناس حوزه ارزهای دیجیتال با بیان اینکه بیت‌کوین، بزرگ‌ترین رمزارز جهان، فقط در ۲۴ ساعت بیش از ۱۰ درصد سقوط کرد، گفت: با وجود این، بعضی از تحلیل‌گران همچنان خوش‌بین هستند و این ریزش را یک کاهش کوتاه‌قیمت می‌دانند.

احسان عاشوری در گفت‌وگو با ایسنا، با بیان اینکه روز جمعه برای بازار رمزارزها روزی تماما قرمز بود، گفت: بیت‌کوین، بزرگ‌ترین رمزارز جهان، فقط در ۲۴ ساعت بیش از ۱۰ درصد سقوط کرد و همچنان در حال ریزش است. در حال حاضر بیت‌کوین پایین‌تر از قیمت ۳۶ هزار دلار خرید و فروش می‌شود.

وی ادامه داد: به نظر می‌رسد سرمایه‌گذاران بازارهای مالی سال جدید میلادی را خیلی محافظه‌کارانه شروع کرده‌اند و دیگر مانند گذشته اشتهایی برای ریسک کردن ندارند. از طرفی همبستگی بین بازارهای نوسانی مانند ارزهای دیجیتال و سهام بیشتر از گذشته شده و ممکن است این موضوع باعث حتی ریزش‌های بیشتر شود. قیمت بیت‌کوین چیزی حدود ۴۰ درصد از بالاترین قیمتش یعنی ۶۹ هزار دلار فاصله دارد و شاخص S&P 500 (شاخص کل بورس نیویورک و نزدک) هم ۷ درصد پایین‌تر از بیشترین قیمتش قرار گرفته است.

این کارشناس حوزه ارزهای دیجیتال خاطرنشان کرد: آلت‌کوین‌ها هم وضعیتی مشابه بیت‌کوین دارند و باتوجه به اینکه نسبت به بیت‌کوین نوسان بیشتری دارند، حتی ریزش‌های بزرگتری را هم تجربه کردند. اتریوم، دومین رمزارز جهان، طی ۲۴ ساعت گذشته تقریبا ۱۳ درصد کاهش قیمت داشته و در همین بازه زمانی رمزارزهایی مثل سولانا (منفی ۱۵ درصد)، پولکادات (منفی ۱۶ درصد) و کاردانو (منفی ۱۱ درصد) با افت شدید قیمت مواجه شده‌اند.

عاشوری افزود: اما با وجود این بازار تماما قرمز، بعضی از تحلیل‌گران همچنان خوش‌بین هستند و این ریزش را یک کاهش کوتاه‌قیمت می‌دانند. پانکاج بالانی، مدیر صرافی دلتا اکسچینج معتقد است: «بیت‌کوین جایی در حدود قیمت ۳۵ هزار دلار، یعنی ۵۰ درصد پایین‌تر از بیشترین قیمتش، آرام می‌گیرد و در کوتاه‌مدت به سمت مناطق ۴۵ تا ۵۰ هزار دلار حرکت می‌کند. اما اگر نقدینگی بازار همینقدر پایین بماند، همچنان بازار خرسی ادامه خواهد داشت.

وی با بیان اینکه درحال حاضر قوی‌ترین سطح حمایت بیت‌کوین سطح ۳۰ هزار دلار است که می‌تواند اصلاح قیمت بیت‌کوین را تثبیت کند، گفت: از دلایل احتمالی که می‌توان برای سقوط قیمت بیت‌کوین نام برد، عبارتند از: ممنوعیت خرید و فروش و استخراج رمزارزها در روسیه، ترس سرمایه‌گذاران بازار رمزارزها و انتظار آنها برای ریزش قیمت که افزایش سختی شبکه بیت‌کوین و تعداد ماینرها این ترس را افزایش می‌دهد و همچنین اقدامات دولت آمریکا در رابطه با افزایش نرخ تورم که باعث افزایش نرخ بهره و افزایش سیاست‌های انقباضی می‌شود.

 

بیت کوین در پایین‌ترین سطح قیمت 6 ماهه خود [جمعه 1 بهمن 1400]

بیت کوین، محبوب‌ترین رمزارز بازار با ریزش 7.5 درصدی طی 12 ساعت گذشته، قیمت پایین‌تر از 40 هزار دلار را برای دومین بار در 2 هفته اخیر تجربه کرد.

قیمت این رمزارز در ساعاتی به حدود 38 هزار دلار رسید. همزمان با افت قیمت بیت کوین، سایر ارزهای دیجیتال نیز قرمزپوش شدند و گفته می‌شود این ریزش کاهش 50 میلیارد دلاری ارزش کل بازار رمزارزها را نیز به دنبال داشته است.

قیمت بیت کوین چه روندی خواهد داشت؟

تحلیل‌های مختلفی در مورد ادامه روند صعودی یا نزولی ارزش بیت کوین مطرح می‌شود. طی هفته‌های گذشته این رمزارز محبوب تحت فشار فروش قرار داشت و برای مدتی توانست محدوده حمایتی 40 هزار دلار را حفظ کند. اما اکنون این محدوده روانی از دست رفته و با وجودی که برخی تحلیلگران این ریزش را آغازی برای صعود می‌دانند، برخی دیگر احتمال ریزش بیشتر تا 30 هزار دلار را نیز مورد توجه قرار می‌دهند.

نمودار قیمت بیت کوین

تحلیلگران همچنین دیدگاه‌های مختلفی در مورد دلایل این ریزش مطرح می‌کنند. اما هیچ نظر قطعی و دقیقی نمی‌توان در مورد آینده روند صعودی یا نزولی بیت کوین مطرح کرد.

داده‌های آماری نشان می‌دهد طی 24 ساعت گذشته همزمان با ریزش بیت کوین، سرمایه بسیاری از تریدرها لیکوئید شده است و بیشترین میزان لیکوئید به صرافی بایننس و رقمی معادل حدود 203 میلیون دلار بوده است. ارزش تقریبی سرمایه لیکوئید شده طی بازه زمانی 24 ساعته رقمی در حدود 715 میلیون دلار گزارش می‌شود.

یازدهم ژانویه سال جاری میلادی نیز بیت کوین ریزش دیگری را تا محدوده 40 هزار دلار تجربه کرد و باید دید ادامه این روند به چه سمتی خواهد رفت. هرچند بسیاری معتقد هستند زمان ریزش بازار، فرصت خوب خرید است بسیاری سرمایه گذاران منتظر ریزش بیشتر و خرید در قیمت پایین‌تری هستند.

 

آیا بیت‌کوین در سراشیبی سقوط است؟ [دوشنبه 27 دی 1400]

سرمایه‌گذاران به دنبال نشانه‌هایی هستند که بزرگ‌ترین ارز دیجیتال روند نزولی خود را پایان دهد و بر اساس ارزش بازار وارد چرخه صعودی جدید شود اما بیت‌کوین در بحبوحه مشکلات اقتصادی به کاهش خود ادامه می‌دهد همچنین اتریوم و اکثر آلت‌کوین‌های دیگر نیز از یک الگوی کند مشابه پیروی می‌کنند.

جو دی پاسکوال، مدیرعامل صندوق تامینی بیت‌بول کپیتال گفت: مسیر بیت‌کوین در روزهای گذشته نوسانی بود، روند مشخصی نداشت و حجم معاملات آن نیز کم بود؛ زمانی که بیت‌کوین افت شدیدی را تجربه می‌کند، سرمایه‌گذاران و معامله‌گران به دنبال خرید تهاجمی برای کاهش و برگشت هستند.

مشکلات بازار رمزارزها در حالی رخ می‌دهد که سویه اُمیکرون در حال افزایش است و بسیاری از مشاغل با مشکلات زنجیره تامین و افزایش هزینه مواد خام مقابله می‌کنند. بانک مرکزی ایالات‌متحده نیز گزارش کرد که تورم به هفت درصد رسیده و بالاترین رقم در ۴۰ سال گذشته است.

خریداران بیت‌کوین در تلاش هستند تا روند نزولی دو ماهه را معکوس کنند زیرا ارزش رمزارزها حدود ۳۰ درصد از بالاترین رقم تاریخی نزدیک به ۶۹ هزار دلار خود در ماه نوامبر کاهش یافته و اکنون شاخص‌های تحلیلی تکنیکال نشان می‌دهند که فروش در حال تثبیت است.

بیت‌کوین در هفته گذشته حدود ۳ درصد افزایش داشت اگرچه کاهش اخیر در حجم معاملات نشان می‌دهد که ممکن است نوسانات قیمتی بزرگ رخ دهد.

با این وجود، تحلیلگران پس از شروع ضعیف بیت‌کوین در سال جدید اکنون افزایش قیمت را پیش‌بینی می‌کنند.

مجموع ارزش بازار جهانی ارزهای دیجیتالی در حال حاضر ۲.۰۶ تریلیون دلار برآورد می‌شود که این رقم نسبت به روز قبل ۰.۸۳ درصد کمتر شده است.

در حال حاضر ۳۹.۴۷ درصد کل بازار ارزهای دیجیتالی در اختیار بیت کوین است. بیت کوین ۱۲ سال پیش توسط گروه گمنامی از معامله‌گران بر بستر بلاک‌چین ایجاد شد و از سال ۲۰۰۹ معاملات اولیه آن شکل گرفت.      

حجم کل بازار ارزهای دیجیتال در ۲۴ ساعت گذشته ۶۹.۴۴ میلیارد دلار است که ۱۲.۹۸ درصد افزایش داشته است. حجم کل در امور مالی غیر متمرکز در حال حاضر ۱۱.۲۴ میلیارد دلار است که ۱۶.۱۹ درصد از کل حجم ۲۴ ساعته بازار ارزهای دیجیتال است. حجم تمام سکه‌های پایدار اکنون ۵۳.۵۳ میلیارد دلار است که ۷۷.۰۹ درصد از کل حجم ۲۴ ساعته بازار ارزهای دیجیتال است.

مطالب مرتبط
ارسال یک پاسخ

نشانی رایانامه‌ی شما منتشر نخواهد شد.