وانت وحشی و شش چرخ جدید بنز

شرکت تیونینگ Carlex Design اخیرا با همکاری خودروسازی مرسدس بنز، تولید وانت مرسدس بنز X-Class ۶X۶ را آغاز کرده است که قرار است تنها یک سری از این محصول تولید و روانه بازار شود.

خودروسازی آلمانی مرسدس بنز اخیراً خودروی پیکاپ کلاس ایکس X-Class خود را به زودی تولید آن متوقف می‌شود را برای سفارشی سازی به یک شرکت مطرح تیونینگ با نام Carlex Design واگذار کرده است تا یک طرح جذاب دیگر از این خودرو را راهی بازار کند. حاصل این همکاری یک خودروی پیکاپ X-Class 6X6 است که قرار تنها یک سری از ان تولید و عرضه شود. پیکاپی که با شش چرخ بزرگ خود، ثابت کرد هنور می‌توان از کلاس ایکس بنز، خودرو‌هایی وحشی و جذاب خلق کرد.

به گزارش راه فناوری به نقل از motor1، تولید مرسدس بنز X کلاس در ماه مه به پایان می‌رسد، اما تیونر‌ها هنوز نشان می‌دهند که می‌توان از پیکاپ این برند آلمانی چیزی وحشی ساخت. آخرین نمونه از تغییرات جذاب در این خودرو، پیکاپ شش چرخ X-Class 6X6 می‌باشد که اخیراً اولین سفارش آن در کشور هلند فروخته شده است. این بار تیونر لهستانی Carlex Design بود که طراحی این خودروی سفارشی را بر عهده گرفت و محصولی ارائه داد که با ماهیت برند آلمانی کاملاً هماهنگ بود.

شرکت Carlex Design در طراحی این پیکاپ شش چرخ، برای قرار دادن محور اضافی، یک فریم فرعی سفارشی را در نظر گرفت. همچنین یک سیستم تعلیق 3.937 اینچی (10 سانتی متری) برای این خودرو طراحی شده است. از سوی دیگر با افزایش بیشتر ارتفاع خودرو، امکان نصب چرخ‌های جدید با لاستیک‌های بزرگ و آفرود فراهم شده است. به نظر می‌رسد پیکاپ X-Class 6X6 شش چرخ، اگرچه تنها در یک سری ساخته خواهد شد، اما بتواند حضوری چشمگیر در بازار داشته باشد.

در قسمت بیرونی خودرو از یک رنگ فلزی قهوه‌ای استفاده شده است که سایه ریشه گیاه را تداعی می‌کند. در هر دو قسمت جلو و عقب خودرو، سپر‌های کرومی تعبیه شده و گلگیر‌های عظیم و مشکی مات به کناره‌ها افزوده شده است. یک میله لوله‌ای به شکل لوله فلزی از سوی Carlex Design در امتداد کناره‌های تخت و بالای سقف اجرا شده است. در داخل قسمت بار خودرو، فضای فولادی با طرح الماس تزئین شده است. درب عقب خودرو نیز علاوه بر نشان ستاره سه پر بنز، عنوان 6Wheeler را در خود جای داده است.

فضای داخلی خودرو نیز تا حد زیادی تغییر کرده است. صندلی‌های چرمی مشکی و تزئینات نقره ای، بخش اصلی فضای داخلی را دربر گرفته است و نشان «شش چرخ» بر روی داشبورد سمت سرنشین دیده می‌شود. سیستم دوربین خودرو نیز با وجود افزایش طول خودرو، کماکان حضور چشمگیری دارد. پیشرانه X350d این خودرو، یک توربودیزل V6 و 3.0 لیتری است که 255 اسب بخار (190 کیلووات) و 406 پوند فوت (550 نیوتن متر) گشتاور تولید می‌کند که از طریق دنده اتوماتیک هفت سرعته عمل می‌کند. البته کنترل مشخصی برای پیشرانه در کابین وجود ندارد، که نشان دهد ممکن است یک سیستم نیمه خودران باشد.

تصاویر پیکاپ بنز شش چرخ X-Class 6X6

ارسال یک پاسخ

نشانی رایانامه‌ی شما منتشر نخواهد شد.