حساب کاربری مخفی بایدن در ۱۰ دقیقه کشف شد!

کارآگاهان سایبری ظرف ۱۰ دقیقه حساب مخفی رییس جمهور آمریکا در یک اپ پرداخت الکترونیک و حلقه ای از دوستان، افراد خانواده و کارمندان ارشد کاخ سفید را ردیابی کردند.

به گزارش راه فناوری به نقل از دیلی میل، کارآگاهان سایبری ادعا می‌کنند حساب کاربری مخفی جوبایدن، رئیس جمهور آمریکا در اپ پرداخت الکترونیک «ونمو» را کشف کرده‌اند. آنها ادعا می‌کنند تنها ۱۰ دقیقه پس از شروع جستجوی شان، توانستند علاوه بر حساب کاربری بایدن، شبکه ای از افراد خانواده و دوستان او را نیز در این اپ بیابند.

سهولت ردیابی رئیس جمهور آمریکا نشان دهنده ضعف‌های امنیتی اپ پرداخت مذکور است. همچنین این امر یک دردسر جدید برای کاخ سفید است که سعی دارد امنیت بایدن را به دقت تضمین کند.

جستجو برای یافتن حساب کاربری رئیس جمهور آمریکا زمانی آغاز شد که یکی از دستیاران بایدن در کاخ سفید طی مصاحبه‌ای فاش کرد او گاهی اوقات با استفاده از اپ ونمو برای نوه‌هایش پول ارسال می‌کند.

در مرحله بعد چند کارآگاه دیجیتال در «بازفیدنیوز» با استفاده از ابزار تحقیق و قابلیت دوستان عمومی این اپ توانستند شبکه ای از دوستان، خانواده از جمله نوه‌ها، کارمندان ارشد کاخ سفید و افراد مرتبط با بایدن را ردیابی کنند.

پس از آنکه این کارآگاهان خواستار اظهار کاخ سفید درباره موضوع شدند، فهرست دوستان حساب کاربری رئیس جمهور در ونمو حذف شدند.

اپ ونمو به طور پیش فرض تراکنش‌ها را به طور عمومی نشان می‌دهد و هیچ راهی وجود ندارد تا فهرست دوستان حساب کاربری را محدود و خصوصی کرد.

مطالب مرتبط
ارسال یک پاسخ

نشانی رایانامه‌ی شما منتشر نخواهد شد.