جف بزوس ۱۴ تیرماه رسما با مدیر عاملی آمازون خداحافظی می‌کند

شرکت آمازون ۲۷ سال قبل در تاریخ ۱۴ تیرماه به ثبت رسید و حالا «جف بزوس» مدیرعامل فعلی این شرکت تصمیم گرفته همان تاریخ را برای خداحافظی رسمی و کناره گیری از سمت مدیر عاملی انتخاب کند.

وی در جلسه سهامداران سالانه این شرکت اعلام کرد آخرین روز حضور وی در این سمت ۱۴ تیر ماه خواهد بود. پس از آن بزوس به عنوان رئیس اجرایی این شرکت کار خود را ادامه خواهد داد و «اندی جاسی» مدیر عامل سرویس‌های آمازون وب (AWS) مسئولیت او را به عهده خواهد گرفت.

بزوس در جریان این جلسه ضمن اعلام این موضوع که تا کمی بیش از یک ماه دیگر مدیر عامل آمازون خواهد بود، گفت: «ما آن تاریخ را انتخاب کردیم، زیرا یک تاریخ احساسی برای من است. در سال ۱۹۹۴ و دقیقا ۲۷ سال پیش، شرکت آمازون در این تاریخ به ثبت رسید. من بسیار خوشحال هستم که می‌توانم به سمت رئیس اجرایی برسم و در آنجا انرژی و توجه خود را به محصولات و ابتکارات جدید معطوف کنم.»

اواخر سال گذشته، بنیانگذار آمازون از برنامه خود برای کناره گیری از سمت مدیرعاملی این شرکت خبر داد. در آن زمان اعلام شده بود که تغییر سمت مدیرعاملی به جاسی زمانی در سه ماهه سوم سال انجام خواهد شد و جف بزوس پس از آن روی کمپانی فضایی «بلو اوریجین» بیشتر تمرکز خواهد کرد.

جاس در سال ۲۰۰۳ بخشی از تیم بنیانگذار AWS بود و از سال ۲۰۱۶ به عنوان مدیرعامل این بخش انتخاب شد که توانست آن را به موفقیت‌های بسیار زیادی برساند. در سه ماهه اول سال جاری اعلام شد که AWS حدود ۱۳.۵ میلیارد دلار درآمد کسب کرده است که این میزان ۱۲ درصد از درآمد کلی آمازون برای این سه ماهه را تشکیل می‌دهد.

در حالی که آمازون همچنان از موفقیت مالی حیرت آوری برخوردار است، جاسی در زمان تقریبا متزلزلی سکان هدایت این شرکت را بر عهده خواهد گرفت. در حال حاضر نهادهای نظارتی اروپا و ایالات متحده آمازون را برای قوانین ضد انحصار مورد بررسی قرار می‌دهند و این هفته، «کارل راسین» دادستان کل واشنگتن دی سی، این شرکت را به اتهام «سوء استفاده غیرقانونی و حفظ قدرت انحصاری خود با کنترل قیمت‌ها در بازار خرده‌فروشی‌های آنلاین و نقض قوانین ناحیه» مورد پیگرد قضایی قرار داد.

 

مطالب مرتبط
ارسال یک پاسخ

نشانی رایانامه‌ی شما منتشر نخواهد شد.