کارمندان فیس‌بوک خواستار رفع تبعیض علیه محتوای حامی فلسطین شدند

عده‌ای از کارمندان فیس‌بوک طی نامه‌ای سرگشاده به مدیریت این شرکت خواستار بررسی ابزارهای بازبینی که محتوای حمایت از فلسطینیان را سرکوب و سانسور می‌کند، شدند.

به نظر می‌رسد کارمندان فیس بوک از اقدامات این شبکه اجتماعی برای برقراری عدالت در خصوص محتوای کاربران فلسطینی راضی نشده‌اند.

به گزارش راه فناوری، فایننشال تایمز در گزارشی اعلام می‌کند حدود ۲۰۰ کارمند فیس بوک نامه‌ای سرگشاده امضا کرده و از کارفرمایشان خواسته‌اند تا نگرانی‌های مربوط به ابزارهای بازبینی را برطرف کند این ابزارها محتوای حمایت از فلسطینیان را سرکوب می‌کند.

امضاءکنندگان این نامه از مدیریت فیس بوک خواسته‌اند تا روش‌های بازینی محتوای مربوط به مسلمانان و اعراب توسط یک هئیت مستقل بررسی و تبعیض‌های احتمالی در این روش‌ها کنترل شود. همچنین آنها خواسته‌اند هیأت بازبینی فیس بوک یک پست بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر رژیم صهیونیستی را بررسی کند که در آن شهروندان فلسطینی را تروریست خطاب کرده بود.

همچنین این گروه از کارمندان فیس بوک خواهان استخدام کارمندان فلسطینی بیشتر و اشتراک گذاری درخواست‌ها برای حذف محتوا شده‌اند.

فیس بوک در بیانیه‌ای اعلام کرد چند مشکل مربوط به اشتراک گذاری محتوا در اپ های زیر مجموعه‌اش را برطرف کرده است. این شرکت به نگرانی‌های اشاره شده در نامه سرگشاده کارمندانش واکنش نشان داده و اعلام کرده بود سیاست‌هایش در این راستا است که هر کاربر بتواند عقاید خود را بیان کند.

این نامه سرگشاده در حالی نوشته شده که شرکت‌های بزرگ فناوری با فشاری روزافزون برای پاسخگویی نسبت به شکایت‌های کارمندان درباره سیاست‌های ناعادلانه روبرو هستند.

مطالب مرتبط
ارسال یک پاسخ

نشانی رایانامه‌ی شما منتشر نخواهد شد.