آمریکا می‌خواهد اطلاعات بیشتری درباره معاملات رمزارزها جمع‌آوری کند

سازمان امور مالیاتی (IRS) ایالات متحده از کنگره خواستار اختیارات بیشتری برای درخواست گزارش در مورد معاملات صرافی‌های رمزارز و دلالان شد. IRS امیدوار است تا بتواند از داده‌های جمع‌آوری شده برای توسعه مقررات مربوط به صنعت به‌سرعت در حال رشد رمزارزها استفاده کند.

درخواست این سازمان در جریان جلسه «کمیته مالی سنا» در مورد بودجه پیشنهادی IRS در سال ۲۰۲۲ ارائه شده است. «چارلز رتیگ»، عضو کمیسیون IRS اعلام کرد که آن‌ها درخواست‌های خود برای گزارش‌دهی را به چالش می‌کشند و داشتن یک دستورالعمل صریح از کنگره در موردجمع آوری این اطلاعات مهم است. رتیگ همچنین خاطر نشان کرد که ارزش بازار رمزارزها اکنون از ۲ تریلیون دلار نیز بیشتر است.

ارائه چنین درخواستی از سوی IRS برای انجام کاری درباره رمزارز‌ها به خصوص از زمان آغاز به کار بایدن، منطقی به نظر می‌رسد. چرا که دولت بایدن نیز پیشنهاد کرده که کارگزاران رمزارزها از جمله صرافی‌ها، اطلاعات مربوط به مشتریان خود از جمله سرمایه‌گذاران غیر مستقیم خارجی خود را گزارش دهند.

در ماه دسامبر، شبکه اجرای جرایم مالی (FinCEN) پیشنهاد داد که صرافی‎‌ها، برخی اطلاعات مبادلات مربوط به کیف‌پول‌های رمزارز ناشناسی که روزانه بیش از ۱۰ هزار دلار مبادله می‌کنند را گزارش کنند. همانطور که فوربز عنوان می‌کند، به نظر می‌رسد هدف دولت این است که مبادلات رمزارزها بیشتر شبیه بانک‌ها و رمزارزها بیشتر شبیه به پول نقد باشند.

آخرین برنامه ارائه شده در این رابطه به وزارت خزانه‌داری آمریکا (که از نظر فنی IRS بخشی از آن است) مربوط می‌شود که در تاریخ ۳۰ اردیبهشت به طور رسمی از تمام صرافی‌ها درخواست کرد تا اطلاعات مربوط به معاملات بالای ۱۰ هزار دلاری را به اشتراک بگذارند. در گزارش این دپارتمان عنوان شده که رمزارزها با تسهیل گسترده فعالیت‌های غیرقانونی از جمله فرار مالیاتی، مشکلات قابل ملاحظه‌ای به وجود آورده‌اند. بنابراین جمع‌آوری اطلاعات در مورد این معاملات می‌تواند مشکلات مربوطه را کاهش دهد.

 

مطالب مرتبط
ارسال یک پاسخ

نشانی رایانامه‌ی شما منتشر نخواهد شد.