درخواست برای انتشار وایت پیپر از صرافی اکسکوینو

کمیسیون فین‌تک سازمان نظام صنفی رایانه‌ای استان تهران و کمیسیون بلاک‌چین و رمزارز سازمان نظام صنفی رایانه‌ای کشور در مورد توکن اکسکوین توضیحاتی دادند.

به گزارش راه فناوری به نقل از روابط عمومی سازمان نظام صنفی رایانه‌ای استان تهران، پیرو برخی از مطالب منتشر شده در رسانه‌ها و شبکه‌های اجتماعی درباره توکن اکسکوین، جلسه‌ای در روز یکشنبه 23 خردد 1400 در سازمان نظام صنفی رایانه‌ای استان تهران برگزار شد.

این جلسه با موضوع اکسکوین و با حضور نمایندگان انجمن فناوران زنجیره‌ بلوک، بنیاد ققنوس و کمیسیون بلاکچین و رمزارز نصر کشور و همچنین مدیران مجموعه ارنیکا (مالک صرافی اکسکوینو و توکن اکسکوین) به میزبانی کمیسیون فین‌تک نصر تهران برگزار شد.

بر همین اساس نکاتی از سوی کمیسیون فین‌تک نصر تهران و کمیسیون بلاک‌چین و رمزارز نصر کشور مطرح شد که به شرح زیر است:

  1. سیستم پاداش‌دهی داخلی یک کسب و کار به فعالان داخلی خودش (بدون عرضه عمومی و قابلت فروش خارج از همان کسب‌و‌کار) منعی ندارد.
  2. اگر از ابزار تکنولوژی بلاکچین برای سیستم دیتابیس پاداش دهی داخلی استفاده شده باشد و در صورتی که قابلیت برداشت به خارج از کسب‌و‌کار وجود نداشته باشد، نیازی به وایت‌پیپر عمومی نیست و توضیحات کارکرد برای فعالین همان کسب‌و‌کار در محل‌های ذیربط همان کسب‌و‌کار کفایت می‌کند. با این وجود توصیه ما انتشار عمومی وایت‌پیپر و بیان روشن موضوعاتی مانند معادل ارزش هر توکن و مواردی مانند استخراج است. طبیعی است که در شرایط شفاف، سازمان نظام صنفی رایانه‌ای توان بررسی و دفاع از کسب‌وکارها در مراجع ذیربط را دارد.
  3. پیرو مورد قبلی، ارزش معادل یک امتیاز عرضه شده (پاداش) می‌تواند صرفا معادل ارز پایه کشور (ریال) باشد و در صورت معادل بودن با هر چیز دیگری (مانند فرانک سوئیس) باید شفافیت ضمانت نقد شوندگی (مشاهده همیشگی ارز یا دارایی پشتوانه تمام پاداش‌های موجود) وجود داشته باشد.
  4. ضمانت نقدشوندگی ابزارهای پاداش‌دهی بر پایه ریال و مصرف آن در داخل هر کسب‌و‌کار بر عهده تشخیص مشتریان و اعتبار همان کسب‌و‌کار است. هر کسب و کاری همواره دارای ریسک خاص خودش بوده و کاربران هر کسب و کار باید از ریسک های آن اگاه باشند.
  5. این ابزار پاداش‌دهی (توکن اکسکوین) یک استیبل کوین نیست و هرگز قابلیت استخراج نداشته و نخواهد داشت و صرفا بنا به تشخیص خود کسب‌و‌کار طی یک آیین‌نامه داخلی می‌تواند به کاربران تخصیص یابد. کاربران نیز می‌توانند به جای بخشی از هزینه سرویس دریافت شده در همان کسب‌و‌کار آن را پرداخت کنند.
  6. کاربران همان کسب‌و‌کار با توجه به تغییرات مثبت ارائه شده توسط مالکین کسب‌و‌کار در زمان حال، می‌توانند با تعامل با خود صرافی اکسکوینو دارایی پاداش خود را به روز‌رسانی یا استفاده کنند.
  7. ر پایان لازم است تاکید کنیم که سازمان نظام صنفی رایانه‌ای تلاش می‌کند با بررسی داوطلبانه کسب‌وکارهایی که در زمینه دارایی‌های دیجیتال فعالیت می‌کنند از طریق ارتباطات موثری که با نهادهای ذیربط دارد زمینه حفظ منافع کسب‌وکارها و مشتریان آنها را فراهم کنند. در این راستا از هر گونه اقدام تعاملی استقبال می‌شود.
مطالب مرتبط
ارسال یک پاسخ

نشانی رایانامه‌ی شما منتشر نخواهد شد.