استخراخ بیت کوین با استفاده از PS4

یک مزرعه استخراج غیرقانونی در انبار خالی یک شرکت تأمین انرژی برای اتصال به شبکه برق استفاده می‌کرد، توسط مقامات اوکراینی شناسایی و توقیف شد. این مزرعه غیرقانونی که از پلی استیشن ۴ برای استخراج بیت کوین استفاده می‌کرد، بین ۱۸۶,۲۰۰ تا ۲۵۹,۳۰۰ دلار برق سرقت کرده است.

به گزارش راه فناوری به نقل از کوین تلگراف، مقامات اوکراینی به یک مزرعه استخراج غیرقانونی ارزهای دیجیتال در این کشور یورش بردند. بر اساس اطلاعیه رسمی دستگاه امنیتی اوکراین، این مرکز در محل سابق یک شرکت تأمین برق به نام جی‌اس‌سی وینیتسیا‌اوبلنرگو (JSC Vinnytsiaoblenergo) احداث شده بود.

این استخراج‌کنندگان غیرقانونی برای سرقت برق از این شرکت تأمین انرژی و پنهان‌کردن فعالیت‌های خود، اقدام به دست‌کاری کنتورهای برق کرده بودند.

پلیس اوکراین این مزرعه را بزرگ‌ترین مرکز استخراج زیرزمینی توصیف کرده که تاکنون کشف شده است. نزدیک به ۵,۰۰۰ واحد تجهیزات رایانه‌ای، شامل ۳,۸۰۰ کنسول پلی استیشن ۴ (PS4)، بیش از ۵۰۰ کارت گرافیک (GPU)، ۵۰ واحد پردازش‌گر، تعدادی نوت بوک، تلفن و فلش درایو در این مرکز کشف شده است.

دستگاه امنیتی اوکراین تخمین می‌زند که خسارت ماهانه استان وینیتسیا از برق سرقت شده توسط این مزرعه غیرقانونی، چیزی بین ۱۸۶,۲۰۰ تا ۲۵۹,۳۰۰ دلار باشد. این حجم از مصرف برق حتی می‌توانست به کمبود برق در سراسر شهر وینیتسیا، مرکز استان وینیتسیا، منجر شود.

بررسی‌های متعددی نشان می‌دهد که پلی استیشن ۴، یکی از جدید‌ترین کنسول‌های بازی سونی، دستگاه مناسبی برای استخراج ارزهای دیجیتال نیست. با توجه به پیکربندی این دستگاه‌ها که در مقایسه با بسیاری از دستگاه‌های استخراج امروزی کمی قدیمی به‌حساب می‌آید، حتی یک مجموعه ۱۶ عددی پلی استیشن ۴ هم نمی‌تواند با برق قانونی بازدهی قابل قبولی داشته باشد.

اوکراین سال گذشته در شاخص جهانی پذیرش ارزهای دیجیتال که توسط شرکت تحلیلی چینالیسیس (Chainalysis) ارائه شده بود، در رتبه اول جهان قرار گرفت. این کشور اروپای شرقی در تلاش است تا با ارائه نوآوری‌هایی در حوزه ارزهای دیجیتال به کشوری پیشرو در منطقه تبدیل شود.

یکی از این نوآوری‌ها پیشنهاد یک طرح قانونی در پارلمان این کشور است که هدف آن مشخص کردن وضعیت حقوقی ارزهای دیجیتال است. این طرح همچنین شامل قوانینی برای گردش و صدور ارزهای دیجیتال در اوکراین است.

 

مطالب مرتبط
ارسال یک پاسخ

نشانی رایانامه‌ی شما منتشر نخواهد شد.