بررسی صلاحیت وزرای پیشنهادی دولت سیزدهم در مجلس آغاز شد

رییسی وزیر ارتباطات را براساس جوان‌گرایی انتخاب کرده است

جلسه بررسی صلاحیت وزرای پیشنهادی دولت سیزدهم در صحن علنی امروز (۳۰ مردادماه) مجلس آغاز شد. ابراهیم رئیسی، رئیس جمهوری در ابتدای این جلسه به دفاع از وزرای خود پرداخت و در دفاع از عیسی‌زارع‌پور، وزیر پیشنهادی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، انتخاب او را براساس جوانگرایی دانست. از منظر رئیسی، زارع‌پور دارای تجربه مدیریتی در دهه ۸۰ و حضور در قوه قضاییه است.

به گزارش راه فناوری، نمایندگان صبح امروز (۳۰ مردادماه) براساس ماده ۲۰۳ آیین‌نامه داخلی مجلس، با برگزاری جلسات علنی در دو نوبت صبح و عصر تا پایان رای اعتماد به دولت، ۲۴۸ رای موافقت کردند.

پس از آن، ‏طبق ماده ۲۰۶ آیین‌نامه داخلی مجلس، ابتدا رئیس جمهور برنامه دولت را تشریح و از ترکیب کابینه دفاع می‌کند. پس از آن پنج مخالف و موافق درباره کلیت کابینه اظهار نظر می‌کنند. بعد از پایان بررسی کلیات برنامه پیشنهادی دولت، مجلس وارد بررسی صلاحیت ۱۹ وزیر پیشنهادی می‌شود. هم‌اکنون نمایندگان درحال ارائه نظرات خود درمورد کلیات کابینه دولت سیزدهم هستند.

اوایل مردادماه ابراهیم رییسی، عیسی زارع‌پور را به عنوان وزیر پیشنهادی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات به مجلس معرفی کرده بود.زارع‌پور اولین رئیس مرکز توسعه فناوری اطلاعات و رسانه‌های دیجیتال وزارت ارشاد در دولت محمود احمدی‌نژاد بوده و پس از آن،ریاست مرکز آمار و فناوری اطلاعات قوه‌ قضائیه را در کارنامه کاری خود دارد.زارع‌پور در طول هفته گذشته با حضور در جلسات کمیسیون مجلس، برنامه‌های خود را به نمایندگان ارائه داد. تاکید بیشتر زارع‌پور در برنامه‌های خود بر توسعه اقتصاد دیجیتال و تحول دیجیتال، به کمک ظرفیت‌های بومی و مخصوصا توسعه شبکه ملی اطلاعات است.

با اینکه به گفته رضا تقی‌پور،نماینده عضو کمیسیون صنایع، او در ارائه برنامه‌های خود وارد جزئیات نشده و بیشتر به کلیات پرداخته است،با اینحال به نظر می‌رسد نگاه نمایندگان به عیسی زارع پور مثبت است و روی جوان بودن و متخصص بودن آن تاکید کردند.

در جلسه امروز مجلس هم ابراهیم رئیسی در صحبت‌های خود، انتخاب عیسی زارع‌پور را براساس جوان‌گرایی دانست. او، ‎عیسی زارع‌پور را دارای تجربه مدیریتی در دهه ۸۰ و حضور در قوه قضاییه دانست و اعلام کرد برنامه دولت در این زمینه هوشمندسازی، شفاف‌سازی و فعال کردن اقتصاد دیجیتال است.

خبرهای مرتبط

مطالب مرتبط
ارسال یک پاسخ

نشانی رایانامه‌ی شما منتشر نخواهد شد.