دوربین‌های شگفت‌انگیز گوشی شیائومی 12

تاکنون شایعات مختلفی درباره جدیدترین گوشی پرچمدار سری Mi شیائومی یعنی Xiaomi 12 منتشر شده، اما در آخرین مورد از این درز اطلاعات ادعا شده که این گوشی از دوربین‌های قدرتمند سه گانه ۵۰ مگاپیکسلی با پریسکوپ ۵ برابر بهره خواهد برد.

به گزارش راه فناروی، در سه سال گذشته شرکت شیائومی استفاده گسترده ای از سنسور قدرتمند 108 مگاپیکسلی در دوربین گوشی های هوشمند خود، از جمله Xiaomi Mi 11 و Xiaomi Mix 4 کرده است. با این حال، ماژول های فوق عریض و تله فوتو همچنان از حسگرهای با وضوح پایین استفاده می کردند که اغلب در رنج 8 تا 13 مگاپیکسلی قرار داشتند. اما گزارش های جدید نشان می دهد که این غول فناوری چینی قصد دارد تا این قاعده را تغییر دهد و از سنسورهای به مراتب قدرتمندتری در نسل جدید گوشی های هوشمند خود بهره ببرد.

در جدیدترین گزارشی که در این خصوص به بیرون درز کرده، Digital Chat Station، یکی از سرشناس ترین افشاکنندگان دنیای فناوری در فضای مجازی، ادعا کرده است که شرکت چینی شیائومی قصد دارد برای نسل جدید گوشی Xiaomi 12 (توجه داشته باشید که در این نسل عبارت Mi دیگر استفاده نخواهد شد) از سه سنسور قدرتمند 50 مگاپیکسلی بهره ببرد. به این معنی که در این گوشی جدید، یک لنز 50 مگاپیکسلی اصلی، یک لنز 50 مگاپیکسلی فوق عریض و یک لنز 50 مگاپیکسلی تله فوتو وجود خواهد داشت.

همچنین ادعا می شود که سنسور تله فوتو این گوشی از یک پریسکوپ 5 برابر استفاده می کند. خود شرکت شیائومی می گوید که در حال کار بر روی سنسور با پریسکوپ 10 برابری است اما به نظر می رسد این میزان قدرت پریسکوت، عملی نشود. به هرحال یک لنز 5 برابر با با یک سنسور با وضوح بالا می تواند زوم یکنواخت و با کیفیت بالا را در محدوده 5 تا 10 برابر ارائه دهد. این سیستم دوربین جدید شیائومی می تواند قدرت تصویر برداری گوشی Xiaomi 12 را تا حد بسیار بالای افزایش دهد و حتی آن را در رده بهرتین گوشی های هوشمند در زمینه دوربین قرار دهد.

قبلا نیز شایعاتی درباره استفاده از حسگر 200 مگاپیکسلی آینده ساخت سامسونگ در گوشی های جدید سری شیائومی 12 مطرح بود، اما احتمالاً این سنسور تنها برای گوشی Xiaomi 12 Ultra اختصاص داده می شود. این شرکت هنوز در مرحله تأیید طراحی گوشی های سری شیائومی 12 در پایگاه DCS است، بنابراین جزئیات سخت افزاری نهایی ممکن است متفاوت باشد.

اخیراً، شرکت ZTE از گوشی هوشمند Axon 30 Ultra با دوربین سه گانه 64 مگاپیکسلی رونمایی کرد، هرچند پریسکوپ این دوربین تنها دارای سنسور 8 مگاپیکسلی بود (دوربین سوم 64 مگاپیکسلی دارای لنز 35 میلی متری بود که حداقل زوم اپتیکال را ارائه می داد). به عبارت بهتر پریسکوپ ها همراه با حسگرهای با وضوح بالا نادر هستند، فقط گوشی Mi 11 Ultra شیائومی است که دارای یک دوربین (48 مگاپیکسل)، همراه با دوربین اصلی 50 مگاپیکسلی و دوربین اولترا وید 48 مگاپیکسلی است.

به هر حال، انتظار می رود که گوشی پرچمدار و جدید Xiaomi 12 دارای صفحه نمایش LTPO AMOLED با نرخ تازه سازی تطبیقی باشد که در محدوده 1-120 هرتز کار می کند. همچنین، این گوشی ها از چیپست Snapdragon 898 با رم LPDDR5X استفاده می کنند.

 

مطالب مرتبط
ارسال یک پاسخ

نشانی رایانامه‌ی شما منتشر نخواهد شد.