اعضای کمیسیون بررسی طرح صیانت این هفته انتخاب می‌شوند

اعضای کمیسیون مشترک «طرح صیانت از حقوق کاربران در فضای مجازی»، براساس دستور جلسات هفتگی کمیسیون‌های مجلس، این هفته از سوی کمیسیون‌های تخصصی تعیین می‌شوند.

به گزارش راه فناوری، براساس دستور جلسه، کمیسیون‌های آموزش و تحقیقات، صنایع و معادن، فرهنگی و اقتصادی در جلسات هفته جاری اعضای خود را برای حضور در کمیسیون مشترک بررسی طرح صیانت از حقوق کاربران در فضای مجازی انتخاب می‌کنند.

اوایل مردادماه نمایندگان مجلس با بررسی طرح صیانت از حقوق کاربران براساس اصل ۸۵ قانون اساسی موافقت کردند. به این صورت این طرح در صحن علنی بررسی نخواهد شد و در یک کمیسیون مشترک بررسی و سپس به صورت آزمایشی به اجرا درخواهد آمد.

با اینکه انتقادها به اصل این طرح و سپس به اصل ۸۵ شدن آن بسیار بود و حتی در این مورد کارزار راه‌اندازی شد و نهادهای مختلف بیانیه‌های مختلف منتشر کردند. حتی برخی از نمایندگان به دنبال لغو بررسی طرح صیانت از حقوق کاربران در فضای مجازی براساس اصل ۸۵ قانون اساسی بودند که رای نیاورد.

پس از آن مجید نصیرایی،سخنگوی کمیسیون فرهنگی اعلام کرد که تشکیل کمیسیون مشترک و بررسی طرح صیانت از حقوق کاربران در فضای مجازی به بعد از رای اعتماد به وزرا موکول می‌شود.

رای اعتماد به وزرای دولت سیزدهم اوایل شهریور ماه به پایان رسید و حالا پس از تعطیلات مجلس، نمایندگان در هفته جاری در ۴ کمیسیون اعضای حاضر در کمیسیون مشترک را انتخاب خواهند کرد.

پیشتر لطف الله سیاهکلی، عضو کمیسیون صنایع در گفت‌وگویی گفته بود که پنج تا شش کمیسیون درگیر بررسی این طرح می‌شوند و ۲۳ نفر از این کمیسیون‌ها برای حضور در کمیسیون ویژه انتخاب خواهند شد.

سیدعلی یزدی‌خواه نیز در گفت‌وگو با خبرگزاری مهر اعلام کرده است که این کمیسیون پس از تعیین اعضا و انتخابات هیئت رئیسه برای این کمیسیون مشترک، فعالیت کمیسیون مشترک طرح «حمایت از حقوق کاربران و خدمات پایه کاربردی فضای مجازی» به صورت رسمی از اول مهرماه آغاز خواهد شد.

 

مطالب مرتبط
ارسال یک پاسخ

نشانی رایانامه‌ی شما منتشر نخواهد شد.