رفع ممنوعیت واردات گوشی‌های شیائومی با ارسال آپدیت MIUI آغاز شد

مشکل گوشی‌های شیائومی در تماس با سرشماره‌های اضطراری درنهایت با آغاز ارسال آپدیت MIUI برای یکی از مدل‌های گوشی‌های این شرکت حل شد.

به‌گزارش راه فناوری، اواخر مرداد، شرکت رایانه همراه کیان از حل مشکل گوشی‌های شیائومی در تماس با سرشماره‌های اضطراری خبر داد. این شرکت به‌عنوان نماینده رسمی شیائومی در ایران فعالیت می‌کند و پس از اینکه سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی ممنوعیت واردات برخی از مدل‌های گوشی‌های این شرکت را اعلام کرد، وارد مذاکره با شرکت مادر شد.

پس از انجام مذاکرات با تیم فنی و R&D شیائومی، رایانه همراه کیان لاگ گوشی‌های شیائومی را که دربردارنده یوسیم‌های خالی در منطقه کشور ایران است، برای شرکت مادر ارسال کرد تا EC به‌جای خوانده‌شدن از روی سیم‌کارت، مستقیما از نرم‌افزار گوشی خوانده شود. بدین‌‌ترتیب، مشکل تماس با شماره‌ ۱۱۲ در گوشی‌های شیائومی حتی بدون وجود سیم‌کارت حل شد. همچنین، نمونه آزمایش بتای آپدیت گوشی‌ها که در آن‌ها مشکل حل شد، به تأیید سازمان رگولاتوری هم رسید.

درنهایت شرکت شیائومی دیروز با ارسال آپدیت برای گوشی Redmi 9a، رفع مشکل تماس با سرشماره‌های اضطراری در ایران را آغاز کرد. گوشی‌های زیر به‌ترتیب در روزهای آینده، آپدیت MIUI را دریافت می‌کنند که مشکل تماس در آن حل شده است:

Redmi 9c
Redmi Note 8 (2021)
Mi 11 lite
Poco x3 Pro
Redmi note 10 Pro
Poco F3
Poco x3 Gr
Redmi note 10
Poco M3
برای دریافت این آپدیت، کافی است به قسمت About Phone در گوشی‌تان بروید و سپس MIUI را به‌روزرسانی کنید. پس‌ازآن، شماره‌های ۱۱۰، ۱۱۲، ۱۱۵، ۱۲۵ و ۱۱۸ را با سیم‌کارت و شماره ۱۱۲ را بدون سیم‌کارت می‌توانید شماره‌گیری کنید.

بلافاصله پس از آپدیت‌شدن گوشی Redmi 9a، این مدل از فهرست اعلامی رگولاتوری حذف شد و گمرک مجوز واردات آن را داد. دیگر مدل‌های موجود در این فهرست عبارت‌اند از:

Xiaomi REDMI NOTE 10
REDMI 9C
REDMI 9AT
POCO X3
POCO X3 NFC
Redmi Note 7 Pro
Redmi Note 9 Pro
Note 7 Pro
Realme 7
Realme 6 Pro
Realme 8 Pro
Realme 7 Pro
Realme 7i
Realme C21
Nokia 3.4
Nokia 5.4
Nokia C20
با‌‌توجه‌‌به محبوبیت فراوان گوشی‌های میان‌رده شیائومی در کشورمان و سهم ۳۰ درصدی این شرکت از بازار موبایل ایران، خوشبختانه فهرست گوشی‌هایی که واردتشان ممنوع اعلام شده است، ادامه نخواهد یافت و به‌زودی رفع ممنوعیت ثبت سفارش دیگر مدل‌های شیائومی را هم شاهد خواهیم بود.

خبرهای مرتبط

مطالب مرتبط
ارسال یک پاسخ

نشانی رایانامه‌ی شما منتشر نخواهد شد.