عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس:

رمزارزها در شرایط تحریم بخشی از نیازهای ارزی را رفع می‌کنند

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس با بیان این که ساماندهی رمزارزها در شرایط تحریمی برای کشور گشایش ایجاد خواهد کرد، اذعان داشت رمزارزها در این شرایط می‌توانند فرصت بسیار خوبی را برای ما فراهم کنند تا بخش قابل توجهی از نیازهای ارزی خود را از این طریق تامین کنیم.

به گزارش راه فناوری، «جعفر قادری» در گفت‌وگو با خانه ملت به گزارش کمیسیون اقتصادی در خصوص بررسی وضعیت صنعت استخراج رمزارزهای جهان روا و مبادلات داخلی آن در کشور اشاره کرده و گفت: «در شرایط کنونی تحریم‌ها امکان صادرات گاز وجود ندارد اما می توان گاز را با تبدیل به برق و سپس رمزارزها، به نوعی منابع حاصل از صادرات گاز را به دست آورد. ما در این شرایط بجای استفاده از خط لوله برای انتقال گاز به اروپا می‌توانیم از طریق رمزارزها برای کشور ارزش افزوده ایجاد کنیم. از همین روی رمزارزها در شرایط تحریمی کشور می‌تواند، یک امکان و فرصت بسیار خوبی را برای ما فراهم کند تا بخش قابل توجهی از نیازهای ارزی خود را از این طریق تامین کنیم زیرا رمزارزها قابل کنترل نیستند.»

یکی از ویژگی‌های صنعت برق این است که در تابستان با اوج مصرف و در زمستان با پایین ترین میزان مصرف مواجهیم. او ایجاد تعادل میان عرضه و تقاضای مصرف برق در تابستان و زمستان بدون سرمایه‌گذاری جدید را از دیگر مزیت رمزارزها برای کشور دانست و تاکید کرد بایستی برق مازاد در فصل زمستان را به توسعه صنعت رمزارز اختصاص داد و در تابستان نیز از ظرفیت نیروگاه‌های خودتامینی ایجاد شده برای تولید رمزارزها برای تامین برق مورد نیاز استفاده کرد: «براین اساس با افزایش پیک مصرف در تابستان دچار مشکل نخواهیم شد و همچنین از دیگر مزایای آن نیز می‌توان بهره برد. گزارش کمیسیون اقتصادی در این خصوص می تواند مبنای طرح های جامع‌تر باشد، ساماندهی رمزارزها در شرایط کنونی برای ما گشایش ایجاد خواهد کرد.»

 

مطالب مرتبط
ارسال یک پاسخ

نشانی رایانامه‌ی شما منتشر نخواهد شد.