رییس کل بانک مرکزی دستور بررسی محدودیت ۲۰ تایی تراکنش‌های کارت به کارت را صادر کرد

رییس کل بانک مرکزی دستور داد تا بار دیگر موضوع محدودیت تراکنش‌های کارت به کارت مورد بررسی قرار گیرد.

به گزارش راه فناوری، طبق بخشنامه بانک مرکزی مقرر شده بود تا در یک دوره زمانی ۳ ماهه بانک‌ها شرایطی را فراهم کنند تا میزان واریز به کارت افراد از طریق کارت به کارت تا سقف ۲۰ تراکنش در روز محدود شود. انتشار این خبر موجب واکنش تعداد زیادی از فعالان این حوزه شد به گونه‌ای که بسیاری از آنان این اقدام را مانع توسعه کسب و کارشان عنوان می‌کردند.

این در حالی است که بانک مرکزی روز گذشته در اطلاعیه‌ای اعلام کرد: به منظور جلوگیری از سوءاستفاده‌های محتمل در تبادلات پولی کشور بر بستر کارت‌به‌کارت، به‌زودی مجموع تعداد تراکنش‌های واریزی که به کارت‌های هر شخص حقیقی(کد ملی) در یک روز انجام می‌گیرد به ۲۰ تراکنش محدود خواهد شد.

حال روابط عمومی بانک مرکزی اعلام  کرد که پیرو اخبار منتشر شده در خصوص محدودیت تراکنش های “واریز به” کارت، این محدودیت تاکنون توسط هیچ بانکی اعمال نشده است و حسب دستور ریاست کل بانک مرکزی در راستای حمایت از کسب و کارهای خرد، ‌مقرر شده این موضوع بار دیگر مورد بررسی قرار گرفته و رویه های بانک مرکزی به نحوی تعیین شود که نگرانی برای کسب و کارها ایجاد نشود.

تراکنش های ساتنا، پایا، خرید از پایانه های فروشگاهی (پوز)، برداشت وجه از خودپرداز و کارت به کارت، طبق روال معمول در سیستم بانکی انجام می شود.

خبرهای مرتبط

مطالب مرتبط
ارسال یک پاسخ

نشانی رایانامه‌ی شما منتشر نخواهد شد.