در صورت تصویب شورای پول و اعتبار

رمزارز ملی به صورت آزمایشی عرضه می‌شود

رییس کل بانک مرکزی وعده داد در صورت تصویب شورای پول و اعتبار، رمزارز ملی به صورت آزمایشی در کشور عرضه می‌شود.

به گزارش راه فناوری، ابراهیم صالح‌آبادی که امروز (۲۵ مهر) به کمیسیون اقتصادی مجلس رفته بود، پس از جلسه با نمایندگان درباره تصمیمات اتخاذ شده در این جلسه گفت: «با توجه به این‌که موضوع رمزارزها چه رمزارز ملی و چه سایر رمزارزها در سطح دنیا مطرح است، قرار شد با همکاری کمیسیون کارگروهی تشکیل و روی این موضوع کار شود.»

صالح‌آبادی هدف از این تشکیل این کارگروه را شفاف کردن موضع بانک مرکزی و کشور در مورد رمرزارزها اعلام کرد. در سال جاری به دنبال کمبود برق، وزارت نیرو استخراج‌کنندگان رمزارزها با مسبب افزایش مصرف برق اعلام کرد. همچنین شاپرک ارائه درگاه پرداخت به فروش رمزارز را ممنوع کرده بود.

پیش از این و در اردیبهشت ماه سال جاری کارگروه مبادلات رمزارز به دستور شورای عالی فضای مجازی و با ابلاغ معاون اول ریاست‌جمهوری به منظور ساماندهی بازار مبادلات رمزارز و برنامه‌ریزی برای ساماندهی صرافی‌های رمزارزی تشکیل شده بود؛ اما فعالیت‌های آن به برگزاری انتخابات ریاست جمهوری و تغییر دولت، متوقف شد.

رئیس کل بانک مرکزی در سخنان خود همچنین به موضوع عرضه رمزارز ملی اشاره کرد و گفت: «عرضه آزمایشی رمز ارز ملی هم‌اکنون در بانک مرکزی در حالی بررسی است و امیدواریم ضوابط آن در شورای پول و اعتبار تصویب شود و عرضه آن را به صورت آزمایشی شروع کنیم.»

نمایندگان مجلس، تیرماه سال جاری طرحی را به صحن علنی ارائه کردند که در صورت تصویب، استفاده از رمزارزها غیر از رمزارز ملی در شبکه پرداخت ایران ممنوع می‌شود.

 

ارسال یک پاسخ

نشانی رایانامه‌ی شما منتشر نخواهد شد.