رتبه آی‌کیوی ایرانی‌ها در جهان خبرساز شد!

به تازگی آماری منتشر شده است که رتبه آی‌کیوی ایرانی‌ها در جهان را نشان می‌دهد.

به گزارش راه فناوری به نقل از توییت پرس، به تازگی آماری منتشر شده است که جایگاه رتبه آی‌کیوی ایرانی‌ها در جهان را نشان می‌دهد. طبق مطالعه انجام شده توسط ریچارد لین پروفسور روانشناسی انگلیسی و تاتو وانهانن استاد علوم سیاسی فنلاند از ۲۰۰۲ تا ۲۰۰۶ روی ۸۰ کشور، ایرانی‌ها با کسب ۸۴ امتیاز رتبه بیست و سوم را به خود اختصاص دادند.

هنگ کنگ، سنگاپور، کره جنوبی، ژاپن، چین، تایوان، ایتالیا در رتبه‌های بالای جدول قرار دارند. مغولستانی‌ها با ۱۰۱ امتیاز رتبه ششم را در این جدول به دست آوردند!
به گفته این محققان رابطه مستقیمی میان درآمد ملی و ضریب هوش ملی وجود دارد. {این نکته بحث برانگیز بوده و برخی آن را قبول ندارند. البته رتبه بیست و سوم متعلق به یک کشور نبوده و ۱۸ کشور دیگر نیز مانند ایران با کسب ۸۴ امتیاز، در رتبه بیست و سوم قرار گرفتند.

چه بر سر رتبه آی‌کیوی ایرانی‌ها آمده است؟!

روزنامه خراسان نوشت: شاید شما هم شنیده باشید که ایرانی‌ها آی کیوی بالایی دارند و نخبه‌های جهان ایرانی‌ها هستند، اما آمار‌های جهانی چیز دیگری را نشان می‌دهد.
بر اساس گزارش‌های تازه منتشر شده، ایران به همراه ۱۸ کشور دیگر با کسب ۸۴ امتیاز در رتبه بیست و سوم قرار گرفته و هنگ کنگ، سنگاپور، کره جنوبی، ژاپن، چین، تایوان و ایتالیا به ترتیب در رتبه‌های بالای جدول قرار دارند.
کاربران به این گزارش که در فضای مجازی منتشر شده واکنش نشان دادند. کاربری نوشت: «یکی از دلایل پایین اومدن رتبه ایران مهاجرت دانشمندای جوون کشورمون در سال‌های اخیره که در پایین اومدن رتبه آی کیومون بی تاثیر نیست.»
کاربر دیگری هم نوشت: «این آمار‌ها ممکنه ساختگی و غلط باشه.»
در ادامه رتبه بندی منتشر شده این مطالعه را مشاهده می کنید:
رتبه آی‌کیوی ایرانی‌ها
 
ارسال یک پاسخ

نشانی رایانامه‌ی شما منتشر نخواهد شد.