رونمایی از اولین کامیون مسابقه هیدروژنی با رانندگی لیونل مسی + فیلم

استارت‌آپ فرانسوی Gaussin، اخیرا در یک تیزر رسمی اولین کامیون مسابقه‌ای هیدروژنی-برقی جهان را رونمایی کرد که قرار است در مسابقات رالی پاریس داکار، نخستین حضور جدی خود در جاده‌ها به نمایش بگذارد.

به گزارش راه فناوری، روز شنبه ۱۳ نوامبر (۲۲ آبان ماه)، استارت آپ فرانسوی Gaussin که در زمینه کامیون‌های بدون آلایندگی فعال است، در یک تیزر رسمی که با مشارکت ستارگان تیم فوتبال پاریسن ژرمن ساخته شده بود، از اولین کامیون مسابقه‌ای هیدروژنی-برقی جهان رونمایی کرد که قرار است در سال ۲۰۲۲ و در مسابقات رالی پاریس داکار، نخستین حضور جدی خود در جاده‌ها به نمایش بگذارد.

رالی پاریس داکار سال ۲۰۲۲، قرار است کمی متفاوت‌تر از گذشته برگزار شود. مسئولان این مسابقات در نظر دارند تا سال ۲۰۳۰ این مسابقه را به یک رویدادی سبز تبدیل کنند که البته این موضوع شرکت کنندگان را تحت فشار قرار می‌دهد تا پیشرانه‌هایی با آلایندگی کمتر را برای تیم‌های خود طراحی کنند. اکنون تیم Gaussin که متعلق به این استارت آپ فرانسوی است، می‌خواهد با کامیون مسابقه‌ای Gaussin H2 خود در این رقابت‌ها شرکت کند که در واقع با همکاری شرکت مشهور ایتالیایی Pininfarina، طراحی و ساخته شده است.

با ادامه حرکت جهان به سمت منابع جایگزین سوخت‌های فسیلی، ما این فرصت منحصر به فرد را داریم که جهان را با ایده‌های جدید، از آینده خطرناکی که در پیش دارد نجات دهیم. قسمت عمده‌ای از این ایده‌های جدید، بر صنعت خودرو متمرکز است و شرکت فرانسوی Gaussin در این صنعت بزرگ، بخش کامیون‌ها را هدف قرار داده است. این شرکت معتقد است که کامیون‌های هیدروژنی-الکتریکی، آینده این صنعت هستند و به همین دلیل قصد دارند به زودی مجموعه‌ای از نسل جدید کامیون‌های کلاس ۸ خود را معرفی کنند. این استارت آپ فرانسوی همچنین برای اینکه نشان دهند که پیکربندی پیشرانه‌های هیدروژنی الکتریکی آن‌ها چقدر توانمند است، پا به دنیای سریع و سخت ورزش‌های موتوری گذاشته اند.

از زمان پیدایش مسابقات خودرویی، این ورزش‌های موتوری بستری برای اثبات اینکه چه خودرویی بادوام‌ترین و سریع‌ترین اتومبیل در جاده‌ها است، بوده. امروزه هم شرایط هیچ فرقی نکرده و اگر یک کامیون بتواند از رالی طاقت فرسا داکار، آن هم در عربستان سعودی جان سالم به در ببرد، نباید مشکلی برای کار در جاده‌های عمومی با سرعت قانونی داشته باشد. به گزارش فرارو، نمای بیرونی Gaussin H2 توسط طراحان مشهور شرکت ایتالیایی Pininfarina و با الهام از طرح‌های قبلی و افسانه‌ای این شرکت که زینت بخش بسیاری از خودرو‌های اسپرت مشهور بوده، صورت گرفته است. هنوز اطلاعات بیشتری درباره این کامیون پاک در دست نیست، اما مطمئناً در آینده چیز‌های بیشتری درباره آن خواهیم شنید.

ارسال یک پاسخ

نشانی رایانامه‌ی شما منتشر نخواهد شد.