عضویت وزیر ارتباطات در فضای مجازی

4,658

عضویت وزیر ارتباطات در فضای مجازی رسمی شد. وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات بعد از گذشت ۴ ماه از ریاست خود در این وزارتخانه، به عضویت شبکه‌های اجتماعی مجاز در کشور درآمد.

به گزارش راه فناوری، عضویت وزیر ارتباطات در فضای مجازی رسمی شد. عیسی زارع‌پور که طی چند ماه گذشته با انتقاد عدم حضور در فضای مجازی رو به رو بود سرانجام در شبکه‌های اجتماعی و پیام‌رسان‌های داخلی و خارجی فعالیت خود را آغاز کرد.

«جمال هادیان»، رییس مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات با انتشار توییتی از ایجاد صفحات رسمی «عیسی زارع‌پور»، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در فضای مجازی خبر داد.

بر این اساس و طبق اعلام مدیر روابط عمومی وزارت ارتباطات در توئیتر خود، عیسی زارع‌پور، هفتمین وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات کشور به برخی شبکه‌های اجتماعی داخلی و خارجی پیوسته است. از جمله شبکه‌های اجتماعی داخلی که عیسی‌زارع‌پور عضو آن‌ها شده است می‌توان به پیام‌رسان‌های گپ، سروش، ایتا، بله و سوپر اپلیکیشن روبیکا اشاره کرد. همچنین در بین شبکه‌های خارجی او تنها در اینستاگرام و لینکداین عضو شده است.

عضویت وزیر ارتباطات در فضای مجازی

وزیر ارتباطات در فضای مجازی

بنا بر این گزارش، عیسی زارع‌پور در پیام‌رسان‌های داخلی آی‌گپ، ایتا، بله، روبیکا، سروش و گپ و در شبکه‌های اجتماعی روبینو، لینکداین و اینستاگرام صفحه رسمی به آدرس “EisaZarepour@” راه‌اندازی کرده است تا با مردم و کاربران فضای مجازی در ارتباط باشد.

زارع‌پور وزیر ارتباطات شهریور ماه و در اولین گفت‌وگوی رسانه‌ای خود با صداوسیما در پاسخ به این سؤال که چرا در هیچ شبکه اجتماعی عضو نیست، گفته بود چندان اهل رسانه نیست. در آن زمان زارع‌پور در چرایی عدم فعالیت در شبکه‌های اجتماعی گفته بود: من در شبکه‌های اجتماعی هستم؛ اما ترجیح می‌دهم که وزیر ارتباطات و وزیر برقراری ارتباطات مردم با یکدیگر باشم تا وزیر رسانه. من واقعا وقتش را ندارم. البته برای کارهای خانوادگی و کارهای مربوط به دانشجویانم در دانشگاه کاملا آنلاین هستم.

 

پیش از این، یکی از انتقادات پیرامون وزیر ارتباطات، عدم حضور وی در شبکه‌های اجتماعی بود. موضوعی که حتی نمایندگان مخالف وی نیز در جلسه رای اعتماد به زارع‌پور آن را مطرح ساخته بودند. او در گفت‌وگویی دیگر در مورد اینکه چرا در توئیتر عضو نمی‌شود گفته بود که در شبکه‌ای که از نظر قانون استفاده از آن ممنوع است، عضو نخواهد شد.

از سوی دیگر زارع‌پور اعلام کرده بود اینکه از او توقع برود در شبکه‌های اجتماعی حضور رسمی داشته باشد و به تمام کامنت‌ها پاسخ بدهد توقع بالایی است. زارع‌پور راه ارتباطی با خودش را سامانه شکایات ۱۹۵ و پیامک به شماره ۰۹۱۲۲۹۹۶۳۲۱ اعلام کرد. بنا بر اظهارات او در آن زمان، قرار بود سایتی در وزارت ارتباطات راه‌اندازی شود که یک ساعت در هفته را برای ارتباط بی‌واسطه با مردم از طریق یک پلتفرم داخلی اختصاص دهد.

 

مطالب مرتبط
ارسال یک پاسخ

نشانی رایانامه‌ی شما منتشر نخواهد شد.