آموزش ردیابی گوشی تلفن هوشمند

ردیابی گوشی تلفن و شماره تلفن یکی از بزرگ‌ترین پرسش‌ها در میان مردم است و می‌خواهند بدانند که آیا شخص دیگری می‌تواند تلفن آن‌ها را ردیابی کند یا خیر.

به گزارش راه فناوری، یکی از روش‌هایی که ردیابی گوشی تلفن هوشمند را میسر می‌سازد، امکان شماره IMEI روی گوشی است که یکی از شناسه‌های کلیدی دستگاه به شمار می‌رود. شماره IMEI چیزی است که در صورت گم شدن گوشی شما به پیدا کردن آن کمک می‌کند.

از پورتال IMEI می‌توان برای ردیابی گوشی استفاده کرد، به این ترتیب پلیس گوشی دزدیده شده یا گم شده را پیدا می‌کند. از آن جایی که هر تلفن دارای یک شماره IMEI منحصر به فرد است، می‌توان آن را با استفاده از آن پیدا یا ردیابی کرد.

ردیابی گوشی تلفن هوشمند به صورت رایگان 

چندین اپلیکیشن ردیابی گوشی تلفن هوشمند در گوگل پلی و اپ استور وجود دارد که به شما کمک می‌کند گوشی خود را ردیابی کنید. برای این کار باید شماره تلفن ارایه شده توسط ارایه‌دهنده شبکه خود را وارد کنید. در صورتی که گوشی خود را گم کرده باشید، سیم کارت شما ممکن است دور انداخته شود و این روش بی‌فایده شود.

ردیابی گوشی تلفن هوشمند بر اساس موقعیت مکانی 

امروزه هر دو پلتفرم اندروید و iOS راه های آسانی برای یافتن موقعیت مکانی گوشی شما ارایه می‌دهند. در تلفن اندرویدی، می‌توانید موقعیت مکانی گوشی را با استفاده از نقشه گوگل ردیابی کنید. همچنین می‌توانید از سرویس Find My Device در اندروید و Find My Phone در آیفون برای ردیابی موقعیت مکانی خود استفاده کنید. برای ردیابی موقعیت گوشی باید اطلاعات مورد نیاز را وارد کنید.

چگونه گوشی خاموش را ردیابی کنیم؟

شما می توانید تلفن آیفونی که خاموش است را ردیابی کنید. در این جا شما یک ویژگی به نام مکان بلوتوث دارید که به شما امکان می‌دهد آیفون خود را پیدا کنید. خواه باتری آیفون از بین رفته باشد یا به اینترنت وصل نباشد؛ همچنان می توانید مکان گوشی را ردیابی کنید. توجه داشته باشید، این فقط در آیفون امکان‌پذیر است.

ردیابی گوشی تلفن هوشمند بدون اتصال داده

این امکان در هر دو دستگاه اندروید و آیفون وجود دارد. چندین برنامه نقشه‌برداری وجود دارد که به شما امکان می‌دهند هم‌چنان گوشی را بدون شبکه داده ردیابی کنند. این به این دلیل است که سنسور GPS در تلفن ما دو روش برای ردیابی موقعیت مکانی ما دارد، که شامل GPS کمکی می‌شود که از موقعیت مکانی یک شهر سلولی مجاور (زمانی که به شبکه داده متصل نیستید) استفاده می‌کند. با این کار می‌توانید گوشی را بدون اتصال داده ردیابی کنید.

چگونه محل تماس تلفنی را ردیابی کنیم؟

می توانید مکان تماس تلفنی را از طریق یک برنامه ردیابی کنید. برنامه در اینجا از شماره IMEI و GPS گوشی برای یافتن مکان تماس تلفنی استفاده می‌کند. این برنامه‌ها از نزدیکترین دکل تلفن همراه استفاده می‌کنند که برای برقراری تماس تلفنی استفاده شده است. این به فرد امکان می دهد مکان تماس تلفنی را ردیابی کند.

ردیابی گوشی تلفن هوشمند با اپلیکیشن Find My Device

چگونه با استفاده از نقشه گوگل گوشی را ردیابی کنیم؟

همان طور که قبلا ذکر شد، می‌توانید یک گوشی را با استفاده از نقشه گوگل در گوشی اندروید خود ردیابی کنید. اما برای این کار ابتدا باید اپلیکیشن Find My Device را پیدا کنید که به ردیابی گوشی کمک می‌کند.

در این جا چند پیش نیاز وجود دارد؛ برای مثال، شما باید وارد حساب Google خود شوید که به تلفن شما مرتبط است. به طور کلی، ردیابی تلفن شما چندان پیچیده نیست. با این حال، برای ایمن نگه داشتن همه، باید چند اطلاعات کلیدی برای ردیابی تلفن ارایه دهید. شماره IMEI، شماره تلفن شما، حساب مرتبط و سایر جزییات از این دست برای ردیابی تلفن بسیار مهم هستند.

از آن جایی که فقط صاحبان گوشی این جزییات را دارند، با وجود راه‌های آسان برای ردیابی تلفن، به حفظ امنیت و محافظت کمک می‌کند. این مراحل زمانی که گوشی را گم کرده‌اید بسیار مفید است!

 

مطالب مرتبط
ارسال یک پاسخ

نشانی رایانامه‌ی شما منتشر نخواهد شد.