آموزش جلوگیری از داغ شدن لپ تاپ

مشکل داغ شدن بیش از حد لپ‌تاپ‌ها سال‌هاست که وجود دارد و دلیل آن به نسبت ساده است. شما در این مطلب با آموزش جلوگیری از داغ شدن لپ تاپ آشنا می‌شوید.

موارد متعددی در تولید حرارت لپ‌تاپ‌ها هنگام کار دخیل هستند که برای جلوگیری از داغ شدن لپ تاپ باید به آن‌ها توجه داشت.

به گزارش راه فناوری، تولیدکنندگان لپ تاپ سعی کرده‌اند اندازه محصول خود را کوچک‌تر کنند و برای رسیدن به هدف خود باید قطعاتی مانند مادربرد، هارد و غیره را کوچک‌تر کنند. همچنین باید تمام این قسمت‌ها را نزدیک به یکدیگر قرار دهند.

ریزپردازنده، مادربرد و هارددیسک همگی گرما تولید می‌کنند. هر چه آن‌ها به یکدیگر نزدیک‌تر باشند، گرما بیشتر متمرکز می‌شود. فن‌هایی که در لپ‌تاپ‌ها تعبیه شده‌اند تا این قطعات را خنک کنند، نمی‌توانند در چنین مکان‌های تنگ به طور موثر کار کنند. به این واقعیت اضافه کنید که گرما به سختی از بین می‌رود و لپ‌تاپ‌های شما بیش از حد گرم می‌شوند. هنگامی که یک کامپیوتر بیش از حد گرم می‌شود، احتمالاً از کار می‌افتد.

نکاتی برای جلوگیری از داغ شدن لپ تاپ

جلوگیری از داغ شدن لپ تاپ

جلوگیری از داغ شدن لپ تاپ خود آن را هنگام روشن بودن روی چیزی مانند کوسن قرار ندهید. این ماده نرم می‌تواند دریچه‌های جریان هوا، به‌ویژه دریچه‌های عقب را مسدود کند که می‌تواند باعث گرم شدن بیش از حد رایانه شود.

هنگامی که لپ تاپ در حالت نیمه بسته کار می‌کند، هرگز چیزی را روی صفحه کلید خود قرار ندهید. این احتمال وجود دارد که این امر باعث شود که رایانه به طور مکرر روشن و خاموش شود. این می‌تواند گرمای قابل توجهی تولید کند و همچنین می‌تواند باتری شما را تخلیه کند.

کامپیوتر خود را در طول شب خاموش کنید تا خنک شود. اگر در طول روز به طور متناوب از آن استفاده می‌کنید، آن را طوری تنظیم کنید که در حالت عدم استفاده به حالت آماده به کار برود. این باعث صرفه‌جویی در مصرف برق و کاهش گرمای خروجی از قطعات لپ تاپ می‌شود.

اطمینان حاصل کنید که لپ تاپ شما همیشه خاموش است مخصوصا زمانی که در کیف است.

دریچه‌های هوا را تمیز کنید. گرد و غبار روی دریچه‌ها جمع می‌شود که آن‌ها را مسدود کرده و از کارکرد موثر آنها جلوگیری می‌کند. حتی می‌توانید یک پاک‌کننده برقی کوچک برای تمیز کردن گرد و غبار از دریچه‌ها بخرید.

 

مطالب مرتبط
ارسال یک پاسخ

نشانی رایانامه‌ی شما منتشر نخواهد شد.