انیمیشن آواز 2؛ داستان یک کنسرت شاد حیوانی

130

موفقیت اولین قسمت انیمیش آواز که سال ۲۰۱۶ ساخته شد؛ باعث شد که سازندگان فیلم به فکر ساختن انیمیشن آواز 2 بیافتند.

موفقیت اولین قسمت از انیمیش آواز؛ یک فیلم موزیکال شاد حیوانی با صداپیشه‌های مشهور که سال ۲۰۱۶ ساخته شد و مخاطب زیادی را جذب کرد؛ باعث شد که سازندگان فیلم به فکر ساختن انیمیشن آواز 2 (Sing 2) بیافتند.

داستان آواز 2، پنج سال بعد از ماجرا‌های قسمت اول اتفاق می‌افتد. باستر مون (با صداپیشگی متیو مک‌کانهی) یک کوآلای دوست‌داشتنی است که کار برنامه‌ریزی کنسرت‌های موسیقی را انجام می‌دهد. باستر سالن نمایش خود را به خوبی اداره می‌کند و برنامه‌هایش فروش خوبی دارند، اما او دنبال یک اتفاق خیلی بزرگتر و بهتر است.

انیمیشن آواز 2

او به نظرش می‌رسد که یک جور بازآفرینی از داستان آلیس در سرزمین عجایب را روی صحنه ببرد، اما چهرۀ اصلی نمایش‌هایش که سگی به اسم سوکی (چلسی پرتی) است، با این کار موافق نیست. پس کوآلای ما تصمیم می‌گیرد که گروه پنج سال پیش را دوباره دور هم جمع کند و برای اجرا به شهر ردشور ببرد. گروه او شامل جوجه‌تیغی (اسکارلت جوهانسون)، گوریل (تارون ایگرتون)، خوک (ریز ویترسپون) و چند حیوان دیگر است.

بعد از رسیدن به ردشور آن‌ها باید یک گرگ سفید را که مسئول هتل است قانع کنند تا به ایده موزیکال و علمی تخیلی آن‌ها اجازۀ اجرا در هتل را بدهد. باستر برای این کار مجبور می‌شود نقش اصلی را به پورشا دختر لوس گرگ بدهد. کار دیگری که باستر باید بکند این است که یک شیر پیر را که خوانندۀ بازنشستۀ راک است قانع کند که دوباره روی صحنه بیاید و در پایان نمایش آن‌ها آواز بخواند.

انیمیشن آواز 2 نسبت به فیلم قبلی تغییراتی در لباس‌ها و جلوه‌های بصری و همینطور ویژگی‌های جالبی در داستانش دارد، اما هیچ غافلگیری عجیب و غریبی در کار نیست. فیلم کاملا از روی مدل فیلم‌های مشابهش ساخته شده و تقریبا می‌شود به راحتی آخر داستان را حدس زد.

هدف در انیمیشن آواز 2 این بوده که تماشاچیان موقع دیدن فیلم به خودشان تکان بدهند و همراه با آهنگ‌های فیلم آواز بخوانند (و البته ترانه‌های خیلی خوبی هم در فیلم هست). به همین خاطر یک الگوی داستانی آشنا انتخاب شده و سراسر فیلم پر است از حیوانات بامزه و آواز‌های پاپ. این فیلمی است که بچه‌ها از شوخی‌های آن لذت خواهند برد و پدر و مادر‌ها هم از ترانه‌هایش خوششان خواهد آمد. اگر کلیت داستان فیلم نقطۀ قوت آن به حساب نمی‌آید، ولی چیز‌های جذاب در فیلم کم نیستند.
 
  • کارگردان و فیلمنامه‌نویس: گارث جنینگز (Garth Jennings).
  • صداپیشگان: متیو مک‌کانهی (Matthew McConaughey)، ریز ویترسپون (Reese Witherspoon)، اسکارلت جوهانسون (Scarlett Johansson) و دیگران.
  • امتیاز: ۷.۶/۱۰

 

مطالب مرتبط
ارسال یک پاسخ

نشانی رایانامه‌ی شما منتشر نخواهد شد.