جذاب شدن قیمت آیفون 13 برای هواداران اپل در ایران!

قیمت آیفون 13 پرو با حافظه ذخیره‌سازی یک ترابایت از زمان ورود به ایران ۲۵ درصد و ارزش آیفون 13 مینی نسخه ۱۲۸ گیگابایت طی همین مدت پنج درصد کاهش پیدا کرده است.

قیمت انواع مدل‌های آیفون 13 از زمان ورود به ایران کاهش پیدا کرده است. به عنوان مثال قیمت آیفون 13 پرو با حافظه ذخیره‌سازی یک ترابایت درمقایسه با چهار ماه قبل ۱۷ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان معادل ۲۵ درصد ریزش داشته است.

خریداران آیفون 13 پرو نسخه یک ترابایت مهرماه امسال برای آن ۷۰ میلیون تومان پرداخت می‌کردند و حالا فروشنده‌های موبایل با رقم ۵۲ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان حاضر به رد کردن این محصول هستند. در طرف مقابل کمترین کاهش قیمت در نسخه ۱۲۸ گیگابایت آیفون 13 مینی دیده می‌شود. جایی که قیمت این گوشی از ۲۷ میلیون تومان به ۲۵ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان رسیده و پنج درصد ارزان شده است.

جذاب شدن قیمت آیفون 13 برای هواداران اپل در ایران!

کاهش قیمت آیفون 13 پرو مکس

آیفون 13 پرومکس با حافظه ذخیره‌سازی یک ترابایت از زمان ورود به ایران ۱۵ میلیون تومان ارزان شده است. خریداران این مدل مهرماه امسال و همزمان با ورود اولین آیفون 13 به ایران حدود ۷۸ میلیون تومان پرداخت می‌کردند، اما الان فروشنده‌های موبایل آیفون 13 پرومکس یک ترابایت را ۶۳ میلیون تومان می‌فروشند. یعنی ۱۵ درصد کمتر از قیمت ابتدایی.

می‌توانیم کاهش قیمت خیره‌کننده آیفون 13 پرومکس با حافظه ذخیره‌سازی یک ترابایت را به عرضه و تقاضه نسبت بدهیم. یعنی نبود مشتری باعث شده تا فروشنده‌ها از قیمت ابتدایی عقب‌نشینی کنند. بعد از نسخه یک ترابایت، بیشترین کاهش قیمت در نسخه ۱۲۸ گیگابایت دیده می‌شود که با افت ۱۱ درصدی ارزش آن از ۴۳ میلیون تومان به ۳۸ میلیون تومان کاهش پیدا کرده است.

قیمت آیفون 13 پرومکس نسخه ۲۵۶ گیگابایت از ۴۳ میلیون و ۷۵۰ هزار تومان به ۴۰ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان رسیده و خریداران نسخه ۵۱۲ گیگابایت به جای ۵۵ میلیون تومان در مهرماه الان ۵۲ میلیون تومان هزینه می‌کنند.

تغییر قیمت آیفون 13 پرو مکس

نسخه

قیمت مهرماه

قیمت فعلی

درصد کاهش

۱۲۸ گیگابایت

۴۳ میلیون تومان

۳۸ میلیون تومان

۱۱

۲۵۶ گیگابایت

۴۳.۷۵۰ میلیون تومان

۴۰.۳ میلیون تومان

هفت

۵۱۲ گیگابایت

۵۵ میلیون تومان

۵۲ میلیون تومان

پنج

یک ترابایت

۷۸ میلیون تومان

۶۳ میلیون تومان

۱۹

 

کاهش قیمت آیفون 13 پرو

قیمت آیفون 13 پرو با حافظه ذخیره‌سازی یک ترابایت در کمتر از چهار ماه گذشته ۲۵ درصد ریزش داشته است. خریداران آیفون 13 پرو با حافظه ذخیره‌سازی یک ترابایت مهر ماه امسال ۷۰ میلیون تومان هزینه می‌کردند و حالا قیمت آن به ۵۲ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان رسیده است. افت ۲۵ درصدی این نسخه از آیفون 13 پرو نسبت به تمامی گوشی‌های نسل جدید اپل بیشتر بوده است.

آیفون 13 پرو (۲۵۶ گیگابایت) را اوایل مهرماه حدود ۴۱ میلیون و ۳۵۰ هزار تومان می‌فروختند و الان می‌شود همین مدل را با ۳۵ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان خریداری کرد. همچنین آیفون 13 پرو (۱۲۸) ظرف این مدت هشت درصد و آیفون 13 پرو (۵۱۲) شش درصد کاهش قیمت داشتند. قیمت آیفون 13 پرو با حافظه ذخیره سازی ۱۲۸ گیگابایت از ۳۷ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان به ۳۴ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان رسیده و فروشنده‌های موبایل آیفون 13 پرو ۵۱۲ گیگابایت را به جای ۵۰ میلیون تومان، ۴۷ میلیون تومان دست مشتری می‌دهند.

تغییر قیمت آیفون 13 پرو 

نسخه

قیمت مهرماه

قیمت فعلی

درصد کاهش

۱۲۸ گیگابایت

۳۷.۸ میلیون تومان

۳۴.۵ میلیون تومان

هشت

۲۵۶ گیگابایت

۴۱.۳ میلیون تومان

۳۵.۲ میلیون تومان

۱۴

۵۱۲ گیگابایت

۵۰ میلیون تومان

۴۷ میلیون تومان

شش

یک ترابایت

۷۰ میلیون تومان

۵۲.۵ میلیون تومان

۲۵

 

کاهش قیمت آیفون 13

آیفون 13 با حافظه ذخیره سازی ۱۲۸ گیگابایت از زمان ورود به بازار ایران دو میلیون و ۳۰۰ هزار تومان ارزان شده است. مدلی که مهرماه با رقم ۲۸ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان به فروش می‌رسید و الان برای خرید آن به ۲۶ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان نیاز است. به این ترتیب شاهد کاهش قیمت هفت درصدی نسخه ۱۲۸ گیگابایت آیفون 13 تا این لحظه هستیم، اما نسخه ۵۱۲ گیگابایت آیفون 13 ظرف همین بازه زمانی پنج میلیون و ۵۰۰ هزار تومان یعنی ۱۵ درصد ارزان شده است.

این یکی را چهار ماه قبل ۳۶ میلیون تومان می‌فروختند و حالا ارزش آن به ۳۰ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان رسیده است. قیمت آیفون 13 نسخه ۲۵۶ گیگابایت هم با افت ۱۳ درصدی روبرو شده و خریداران این مدل به جای ۳۳ میلیون تومان در مهرماه الان ۲۸ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان پرداخت می‌کنند.

تغییر قیمت آیفون 13 

نسخه

قیمت مهرماه

قیمت فعلی

درصد کاهش

۱۲۸ گیگابایت

۲۸.۸ میلیون تومان

۲۶.۵ میلیون تومان

هفت

۲۵۶ گیگابایت

۳۳ میلیون تومان

۲۸.۵ میلیون تومان

۱۳

۵۱۲ گیگابایت

۳۶ میلیون تومان

۳۰.۵ میلیون تومان

۱۵

 

کاهش قیمت آیفون 13 مینی

آیفون 13 مینی با حافظه ذخیره سازی ۱۲۸ گیگابایت در کمتر از چهار ماه گذشته یک میلیون و ۵۰۰ هزارتومان ارزان شده است. به طوری که قیمت آن از ۲۷ میلیون تومان در مهرماه به ۲۵ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان در حال حاضر رسیده است. میزان افت قیمت آیفون 13 مینی در ماه‌های گذشته معادل پنج درصد است و به این ترتیب کمترین افت ارزش بین گوشی‌های نسل جدید اپل در همین نسخه مشاهده می‌شود.

نسخه ۵۱۲ و ۲۵۶ گیگابایت آیفون 13 نیز به ترتیب ۱۵ و ۱۰ درصد در همین بازه زمانی ارزان شده‌اند. قیمت آیفون 13 مینی نسخه ۵۱۲ گیگابیت از ۳۲ به ۲۷ میلیون تومان و ارزش آیفون 13 مینی ۲۵۶ گیگابایت از ۲۹ به ۲۶ میلیون تومان کاهش پیدا کرده است.

تغییر قیمت آیفون 13 مینی

نسخه

قیمت مهرماه

قیمت فعلی

درصد کاهش

۱۲۸ گیگابایت

۲۷ میلیون تومان

۲۵.۵ میلیون تومان

پنج

۲۵۶ گیگابایت

۲۹ میلیون تومان

۲۶ میلیون تومان

۱۰

۵۱۲ گیگابایت

۳۲ میلیون تومان

۲۷ میلیون تومان

۱۵

 

 

مطالب مرتبط
ارسال یک پاسخ

نشانی رایانامه‌ی شما منتشر نخواهد شد.