مرور دسته

کسب‌وکار

600 هزار نصب در ماه برای سرویس جدید تبلیغات هوشمند بازار

رویداد آنلاین تبلیغات در بازار ۱۴۰۰ عصر امروز با سخنرانی برخی مدیران مارکتینگ شرکت‌های استارت‌آپی بزرگ و ارائه تجربیات شرکت‌هایی برگزار شد که از سرویس تبلیغات در بازار استفاده‌ کرده بودند.

مدیرعامل شاپرک: ثبت درگاه پرداخت به نام یک نفر بدون اطلاع او جرم است

مدیرعامل شاپرک ثبت چندین درگاه پرداخت با نام یک نفر بدون اطلاع او را تخلفی از سمت شرکت‌های پرداخت دانست و اعلام کرد که جدا از تخلف این یک عمل مجرمانه است و امکان پیگیری قضایی آن وجود دارد.

رده‌بندی 2022؛ بهترین شرکت‌ها برای کار کردن در اروپا و آمریکا کدامند؟

وب‌سایت آمریکایی گلس‌دُر (Glassdoor) برای چهاردهمین سال متوالی فهرست بهترین شرکت‌های جهان برای کار کردن را منتشر کرد؛ فهرستی که بر پایه بازخورد به دست آمده از کارکنان شرکت‌ها تهیه می‌شود.

تاکسی بلاک‌چینی چگونه کار می‌کند؟

فعالیت اسنپ و تپسی با ورود فناوری بلاک‌چین به حوزه تاکسی‌های آنلاین، احتمالا ادامه می‌یابد. اما آیا با حذف واسطه‌ها تاکسی بلاک‌چینی، امکان ایجاد مشکلاتی مانند به خطر افتادن امنیت مسافران و رانندگان وجود دارد؟

رونمایی از سامانه منع سیستمی و هوشمند مداخله کارکنان در معاملات دولتی

وزارت صنعت، معدن و تجارت برای جلوگیری از فساد و رانت در معاملات دولتی، قابلیت منع سیستمی و هوشمندانه از مداخله کارمندان در معاملات را در سامانه تدارکات الکترونیکی راه‌اندازی کرده که طبق اظهارنظر علی رهبری سرپرست مرکز توسعه تجارت الکترونیکی،…

بیانیه لندو در واکنش به نامه بانک مرکزی: رتبه‌بندی اعتباری عامل اصلی کاهش ریسک اعتباردهی‌ است

لندتک لندو در پی غیرمجاز اعلام شدن اعتبار سنجی این استارتاپ از طرف بانک مرکزی با انتشار بیانیه‌ای با بیان اینکه معیار لندو برای ارائه اعتبار به مشتریان، همان سامانه‌های مورد تایید و دارای مجوز بانک مرکزی است، از رفع ابهام بانک مرکزی درباره…

روان‌شناسی رنگ در بازاریابی و برندسازی

رنگ‌ها می‌توانند جدای از تاثیری که بر افراد می‌گذارند، روی کسب‌وکار و برندسازی و نحوه تفکر مشتری در مورد آن نیز تاثیرگذار باشند. در واقع روان‌شناسی رنگ در بازاریابی و برندسازی مقوله مهمی است که نباید از آن غافل ماند.

آغاز دومینوی تعطیلی پرداخت‌یارها با ای‌نماد اجباری؛ «فراپال» کار خود را متوقف کرد

مدیرعامل فراپال بعد از تعطیلی این پرداخت‌یار با بیان اینکه هیچ کسب‌وکاری علاقه‌مند به تعطیلی و پایان کار خود به طور خودخواسته نیست، دلیل اصلی مشکلات فراپال را اجباری شدن اینماد عنوان کرد و نسبت به آینده وضعیت کاری پرداخت‌یارها ابراز نگرانی…

وزیر اقتصاد: ای‌نماد هماهنگ با شرایط صدور مجوز کسب‌و‌کارهای اینترنتی است

وزیر امور اقتصادی و دارایی دریافت نماد اعتماد الکترونیکی را یکی از روش‌های احراز هویت فعالان کسب و کار در فضای مجازی دانست و آن را هماهنگ با شرایط صدور مجوز کسب‌وکارهای اینترنتی در درگاه ملی مجوزهای کشور عنوان کرد.

مدیرعامل زرین‌پال: 54 کسب‌وکار دارای ای‌نماد 108 میلیارد تومان کلاهبرداری کردند

مدیرعامل زرین‌پال اعلام می‌کند که تنها در سال گذشته، ۵۴ کسب‌وکار دارای اینماد، هر کدام ۲ میلیارد تومان کلاهبرداری کرده‌اند که در مجموع این عدد کلاهبرداری به ۱۰۸ میلیارد می‌رسد.

مخالفت فعالان کسب‌و‌کارهای آنلاین با اینماد اجباری: رشد اقتصاد دیجیتال را متوقف نکنید

فعالین کسب و کارهای آنلاین طی جلسه‌ای که با رییس مرکز تجارت الکترونیکی تهران داشتند مخالفت صد در صدی خود را با الزامی شدن ای‌نماد اعلام کردند. آنها در این جلسه تاکید کردند که این موضوع منجر به توقف رشد کسب و کارها خواهد شد و برخی از آنها…

بخشی از دارندگان ای‌نماد بدون ستاره محدودیت تراکنش ندارند

مدیر مرکز توسعه تجارت الکترونیکی تاکید کرده که صدور ای‌نماد بدون ستاره تنها با یک شناسنامه امکان پذیر است و این موضوع که تمامی دارندگان این نوع ای‌نماد با محدودیت‌های تراکنش روبرو هستند را رد کرده است.

دفاع رییس اداره پیشگیری از جرایم سایبری قوه قضاییه از لزوم اعطای ای‌نماد

رییس اداره پیشگیری از جرایم سایبری معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم قوه قضاییه با دفاع از لزوم اعطای نماد اعتماد الکترونیکی به کسب‌وکارها، بخشنامه ارسال شده از سوی شاپرک به پرداخت‌یارها برای اعطای درگاه‌های پرداخت اینترنتی به…

انجمن فین‌تک: صدور ای‌نماد را به بخش خصوصی بسپارید

انجمن فین‌تک نامه‌ای به رییس مجلس ارسال کرده که در آن به انتقاد از «تصمیم هیات وزیران دولت پیشین» در خصوص اجباری شدن اینماد پرداخته است. این انجمن برای بهبود اوضاع پیشنهاداتی مانند غیر الزامی شدن ای‌نماد و خروج آن از انحصار دولت نیز مطرح…

کسب‌وکار‌های خرد می‌توانند در 10 دقیقه ای‌نماد بدون ستاره بگیرند

مرکز توسعه تجارت الکترونیکی طی بیانیه‌ای اعلام کرد کل فرایند دریافت اینماد بدون ستاره، از ابتدای ثبت‌نام تا دریافت کد ای‌نماد، برای کاربر معمولی، در مدت‌زمان ۱۰ دقیقه قابل انجام است.