مرور برچسب

حمله سایبری

آمریکا برای مقابله با حملات سایبری استعداد‌های جدید استخدام می‌کند

هفت سال پس از آن که کنگره آمریکا وزارت امنیت داخلی (DHS) را موظف کرد برای کمک به محافظت از ملت، علیه حملات سایبری نفرات تازه‌ای را به کار گیرد، سیستم مدیریت استعداد سایبری یا Cyber Talent Management System راه‌اندازی شد.

پمپ بنزین‌ها را چه کسی از کار انداخت؟

مسعود رضایی، مدیر سامانه هوشمند شرکت ملی پخش فراورده‌های نفتی، گفت سه یا چهار حمله مشابه همین قبلا داشته‌ایم، فقط شب بود و کسی متوجه نشد، از بخت بد این بار ۱۱ ظهر بود. اما ابعاد فنی ماجرا به‌هیچ‌وجه روشن نشد و سخنی هم از آن به میان نیامد.

نماینده مجلس: حمله سایبری موجب حذف اطلاعات سرور جایگاه‌های سوخت شده بود

سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس اعلام کرد در حمله سایبری به جایگاه‌های سوخت، اطلاعات سرور جایگاه بلافاصله حذف شده بود. همچنین ارتباط جایگاه‌های سوخت با مرکز داده سامانه هوشمند سوخت نیز قطع شده بودند.

حمایت از زیرساخت‌های حیاتی بر عهده پدافند غیرعامل و افتا است

وزیر ارتباطات با اشاره به حمله سایبری روز سه‌شنبه به سامانه هوشمند سوخت، حفاظت از زیرساخت‌های حیاتی را بر عهده پدافند غیرعامل و مرکز راهبردی افتا دانست و گفت: «وزارت ارتباطات در این زمینه مسئولیتی ندارد.»

فیروزآبادی: حمله سایبری به سامانه سوخت احتمالا توسط یک کشور خارجی انجام شده است

دبیر شورای عالی فضای مجازی در توضیح جزئیات حمله سایبری به سامانه هوشمند سوخت که منجر به مشکل سوخت‌رسانی در سراسر کشور شد، اعلام کرد حمله احتمالا توسط یک کشور خارجی انجام شده است.

تابلوهای شهری و جایگاه‌های سوخت در اصفهان هک شدند

مدیرکل ارتباطات و امور بین الملل شهرداری اصفهان با بیان اینکه در حال بررسی موضوع هک بیلبوردهای شهری در اصفهان هستند، اعلام کرد اطلاعات تکمیلی تا ساعاتی دیگر در اختیار شهروندان قرار خواهد گرفت. لازم به ذکر است تعدادی از تابلوهای شهری در برخی…

تایید حمله سایبری به سامانه سوخت / سامانه هوشمند توزیع سراسری سوخت قطع شد

سامانه هوشمند توزیع سراسری سوخت قطع شده است و هم‌اکنون امکان سوخت‌گیری در جایگاه‌های سوخت وجود ندارد. برای بررسی سریع این موضوع جلسه فوری تشکیل شده و هنوز دلیل قطعی آن مشخص نیست.

واکنش کاربران «ایران هاست» به نابودی داده‌هایشان / ترکش یک حمله سایبری به جان کسب‌وکارها

شرکت ایران هاست بامداد‌ هفدهم مردادماه مورد حمله سایبری قرار گرفت و هدف این حملات دیتاسنتر‌های داخل ایران، کانادا و زیرساخت وب‌سایت iranhost.com بود. چند ساعت بعد وب‌سایت رسمی شرکت ایران هاست ضمن تأیید این اتفاق اعلام کرد‌ که بر اثر حمله…

تحلیل تهدید باج‌افزاری RansomExx

در این گزارش به بررسی و تحلیل باج‌افزار RansomExx در سطوح مختلف پرداخته شده است. خانواده باج‌افزاری RansomExx که تحت عناوین DEFRAY۷۷۷ و Ransom X نیز شناخته می‌شود، به صورت یک Payload کاملا مستقر در حافظه اجرا می‌شود (مکانیزم Fileless).

رخدادهای امنیتی نباید مانع اختلال در ارایه خدمات الکترونیکی شود

شورای اجرایی فناوری اطلاعات، دستگاه‌های اجرایی را ملزم کرد تا از داده‌های خود به گونه‌ای پشتیبانی و نگهداری کنند تا در صورت بروز رخدادهای امنیتی یا رخدادهای منجر به اختلال، در ارائه خدمات اختلالی ایجاد نشود و امکان ارئه آن خدمات وجود داشته…

مایکروسافت: هکرهای چینی از سولار ویندز برای حمله به آمریکا استفاده کرده‌اند

با وجود این‌که ماه‌ها از حمله سولار ویندز می‌گذرد، اما هکرهای خارجی همچنان از آسیب‌پذیری‌های ایجاد شده در حملات سایبری استفاده می‌کنند و اخیرا از یک گروه چینی نام برده شده که مشغول حمله به نرم‌افزارهای سولار ویندز بوده است.

بهره‌برداری مهاجمان سایبری از آسیب‌پذیری‌های Fortinet

کارشناسان امنیتی مرکز مدیریت راهبردی افتا با هدف جلوگیری از چنین حملات سایبری و پالایش سیستم‌ها و شبکه‌های به خطر افتاده، به راهبران سیستم‌های زیرساخت‌ها توصیه اکید می‌کنند که اقدامات پیش‌گیرانه را به جدیت دنبال کنند.