مرور دسته

فناوری

جنجال واردات گوشی‌های بالای 600 دلار

انتشار و چرخش خبر ممنوعیت واردات گوشی‌های بالای 600 دلار آن هم زمانی که هنوز در بودجه سال آینده چنین مصوبه‌ای وجود نداشته، در حالی می‌توانست بازار موبایل را تحت تاثیر قرار دهد که چند ساعت بعد گمرک ایران این خبر را تکذیب کرد.

بیت کوین به 38 هزار دلار می‌رسد و سپس روند صعودی آغاز می‌شود

برخی از تحلیل‌گران سرشناس بازار ارز دیجیتال معتقدند روند نوسان محدود قیمت بیت کوین که چند هفته‌ای به طول انجامیده است، با سقوط به سطح ۳۸,۰۰۰ دلار به پایان می‌رسد و سپس یک روند صعودی جدید در بازار آغاز می‌شود.

بهترین راه برای یاد گرفتن تایپ ده انگشتی

تایپ ده انگشتی، یکی از مهارت‌هایی است که هر کاربر کامپیوتر باید آن را بلد باشد. ما در دنیای امروز نیاز به سرعت و دقت داریم؛ اما فواید یاد گرفتن تایپ ده انگشتی صرفاً برای به دست آوردن سرعت و دقت نیست بلکه مي‌تواند کمک کند که رزومه بهتری…

دریافت حق بیمه از قراردادهای خرید لایسنس متوقف شود

برخی از شعب سازمان تامین اجتماعی، قراردادهایی را که موضوع آن‏ها به صورت مشخص فروش تجهیزات سخت‏‌افزاری یا نرم‏‌افزاری یا خرید لایسنس است مشمول حق بیمه کرده‌اند در حالی که این نوع قراردادها مشمول حق بیمه نیست.

پس از جمله سایبری پمپ ‌بنزین‌ها؛ هم‌چنان 15 درصد نازل‌ها غیرفعال هستند

چند روز پس از حمله سایبری به پمپ ‌بنزین‌ها و اختلال در عملکرد سامانه سوخت‌رسانی شاهد آن بودیم که دستگاه‌های مربوط آسیب‌های وارده جبران کرده و تمام تلاش خود را به کار بردند تا شرایط را به حالت عادی برگردانند.

برای پنجره واحد خدمات دولت الکترونیکی باید مراکز داده مطمئن ایجاد شود

مراسم اعطای گواهینامه ارایه‌دهندگان خدمات مراکز داده با همکاری سازمان فناوری اطلاعات و سازمان نظام صنفی رایانه‌ای برگزار و این گواهینامه به دو شرکت «افرانت» و «رسانه آوابرید» داده شد. در این نشست محمد خوانساری معاون وزیر ارتباطات و فناوری…

اندروید 13 انتقال فایل‌های رسانه‌ای و اسکن کدهای QR را آسان‌تر می‌کند

بر اساس گزارش‌های جدید، اندروید 13 قابلیتی خواهد داشت که اجازه می‌دهد با ضربه زدن یا نزدیک کردن دستگاه امکان انتقال فایل‌های رسانه‌ای را داشته باشید. همچنین قابلیت اسکن کدهای QR آسان‌تر شده و گزینه آن به صفحه قفل آمده است.